Przeglądarka ligowa – okręg pilski – 27-28.05.2017

Przeglądarka ligowa - okręg pilski - 27-28.05.2017

Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń.

PKO gr. południowa

Nadal nie wyjaśniła się kwestia, które zespoły opuszczą ligę okręgową. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Damasławku, gdzie Sokół podejmował Orzeł Pęckowo. Od 87 minuty goście prowadzili 2:1 i mieli kolejną okazję by przypieczętować swoje zwycięstwo i tym samym zachować szansę na utrzymanie, jednak w ostatniej akcji meczu Daniel Stróżewski pokonał Bartłomieja Sobonia i to podopieczni Piotra Rybaka cały czas pozostają w grze o PKO. W bardziej komfortowej sytuacji znalazły się drużyny z Roska i Lubasza, które spotkały się z pewnymi spadkowiczami – Kłosem Budzyń i Iskrą Wyszyny. Rożanie mimo początkowych problemów, głównie związanych z olbrzymią presją, wypunktowali Kłosa 4:0 po dwóch bramkach Mądrawskiego oraz Kajpusta i samobójczym trafieniu obrońcy z Budzynia. W Wyszynach tylko do przerwy miejscowi mieli nadzieję na sprawienie niespodzianki, gdyż przegrywali tylko 0:1 (bramka Macieja Budaja). Po godzinie gry było wiadomo, że zwycięzcą tego meczu może być tylko zespół z Lubasza. Wynik podwyższył Wojciech Kałużyński, a Wiktor Iwanow otrzymał czerwoną kartkę i do końca meczu podopieczni Cezarego Krukowskiego musieli grać w osłabieniu. Wykorzystali to goście, a bramki Szweda, Brożysa i Nadolnego przypieczętowały wysokie zwycięstwo Radwana. Również po pierwszej połowie nadzieje mogli mieć zawodnicy Unii Wapno. W 13 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Seidel i mieli doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia (strzał w słupek). Po zmianie stron szybko z rzutu karnego wyrównał Jędrzej Siemieniewski, a kolejne gole zdobywali Skierski, Solarek i Jans. Swojej szansy na pewne już utrzymanie nie wykorzystali zawodnicy Płomienia Połajewo, którzy na własnym boisku podejmowali Zamek Gołańcz. Mający nóż na gardle podopieczni Włodzimierza Michalskiego byli tylko tłem dla grających z dużym rozmachem gości. W pierwszej połowie na bramki Marchwińskiego i Błaszczyka odpowiedział Sołowiej, ale to było wszystko na co pozwolili Płomieniowi przyjezdni, a w końcówce dołożyli jeszcze dwa trafienia Kuzio i Krysińskiego, dość niespodziewanie wywożąc komplet punktów. W ostatniej kolejce w Wapnie dojdzie do bezpośredniej rywalizacji Unii i Płomienia, ale nawet piąta w tabeli Noteć Rosko nie jest do końca pewna swojego losu.

PKO gr. północna

Hitowe spotkanie dwóch najlepszych zespołów grupy północnej rozgrywane było już tylko o prestiż, gdyż już tydzień temu pierwsze miejsce zagwarantował sobie zespół ze Śmiłowa. W Złotowie aż cztery bramki zdobyte zostały po strzałach z rzutu karnego. Gdy po 20 minutach goście prowadzili 2:0 (Gałecki i Kostecki) mogło się wydawać, że losy meczu są już rozstrzygnięte, ale bramka Turkowiaka wlała nadzieje w kibiców Sparty. W 59 minucie podwyższył Tatera na którą błyskawicznie odpowiedział Brożek i zapowiadała się pasjonująca końcówka. W doliczonym czasie gry dobrze prowadzący zawody Jakub Namerła ostatni raz wskazał na wapno, a do remisu doprowadził Turkowiak. Jeszcze większy thriller obejrzeli kibice w Margoninie. Tam miejscowy Leśnik do 90 minuty prowadził z Orłem Osiek 2:1. Jednak w samej końcówce bramki Królaka i Maracha sprawiły, że Orzeł jest już pewny utrzymania w klasie okręgowej. W ostatniej kolejce zażartą walkę o miejsce uprawniające do gry w barażu stoczą zespoły z Krajenki, Szamocina i Ujścia. Wszystkie atuty w swoich rękach mają piłkarze Unii, którym wystarczy remis w pojedynku z Włókniarzem. W przypadku zwycięstwa drużyny z Okonka, o grze w barażu zadecyduje bezpośredni pojedynek w Krajence. Iskra podejmie Sokół i w napięciu będzie oczekiwać na wieści z Ujścia. Oj będzie się działo … !!!

A-klasa gr. 1

W grupie 1 A-klasy wszystko wyjaśniło się przed tygodniem. Awans do klasy okręgowej uzyskali zawodnicy z Jędrzejewa, którzy w ostatnim meczu zmierzyli się ze zdegradowaną do B-klasy Drawą Krzyż. Ten mecz na długo zapamiętają kibice, gdyż trwał … 12 minut. Drawa rozpoczęła w ośmioosobowym składzie, a po 12 minutach dwóch zawodników opuściło plac gry z powodu kontuzji. Sędzia musiał odgwizdać koniec spotkania, a lider zainkasował punkty walkowerem. Rozstrzelali swoich przeciwników Gryf Zofiowo i Huragan Młynkowo, zgodnie aplikując swoim przeciwnikom po 6 bramek. W Młynkowie kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się Grzegorz Grot, który aż trzy razy znalazł drogę do bramki. Pozostałe trafienia dla podopiecznych Tobiasza Muellera zaliczyli Klewenhagen, Rembacz i Kwaschnik. Gryf udanie pożegnał się ze swoimi kibicami po trafieniach Mikołaja Krystka i Krystiana Sawickiego (po dwie bramki), po jednym golu dołożyli Iwanicki i Fąferek. W pojedynku o drugą lokatę Leżenica pokonała w wyjazdowym pojedynku Sokół Mieścisko po trafieniach Kobaka i Fiuka.

A-klasa gr. 2

Mimo porażki przed własną publicznością ze Zrywem Sypniewo 3:5 ligowy byt uratowali zawodnicy Piasta Złotów. Gdy w 25 minucie po dwóch bramkach Marcina Przeorskiego gospodarze prowadzili 2:0 wydawało się, że o swoim losie będą mogli sami zadecydować. Goście nie zamierzali zadania ułatwiać swoim przeciwnikom, a swoją wyższość udowodnili zwłaszcza w ostatnim kwadransie aplikując Złotowianom cztery bramki. Po końcowym gwizdku Piast nasłuchiwał wieści z Miasteczka, a wynik 5:2 dla miejscowej Noteci sprawił, że do B-klasy spadli zawodnicy z Brzeźnicy. Kanonadę na zakończenie rozgrywek oglądali kibice w Bądeczu, gdzie Iskra nie miała litości w starciu z Sokołem Kościerzyn wygrywając 9:1. Strzelecką formą zaimponował Patryk Jagiełka, autor czterech trafień. Pozostałem bramki dla miejscowych zdobywali Kosmowski (dwie), Przemysław Jagiełka, Walos i Bureta, honorowe trafienie dla Sokoła zdobył Mateusz Nowacki. Nie udało się odnieść trzynastego z rzędu zwycięstwa piłkarzom Stelli Białośliwie, którzy zremisowali w Tarnówce z Tarnovią 3:3. Miejscowi po klasycznym hattricku Ambryszewskiego prowadzili po pierwszej połowie już 3:0, jednak w drugiej połowie do pracy zabrali się podopieczni Zbigniewa Krzoski, i w doliczonym czasie gry bramka Pawła Wachowiaka (wcześniej trafiali Niemczyński i Macinkiewicz) pozwoliła Stelli podtrzymać passę bez porażki.

B-klasa gr. 1

Po ciężkim meczu Czarni pokonali Noteć w Dziembowie i zrobili milowy krok w kierunku A-klasy. Bohaterem „Czarnych” został Dominik Walczak, który w 73 minucie znalazł sposób na bramkarza Noteci strzelając jedyną bramkę meczu. Nadal w grze o awans pozostają drużyny z Głubczyna i Dębna. Korona dość niespodziewanie uległa GTS Lipka 2:0, czym skomplikowała sobie swoją sytuację. Łatwiejsze zadanie mieli zawodnicy Piasta, którzy bez problemów wywieźli punkty z Zelgniewa po trzech bramkach Oskara Świniarskiego.

B-klasa gr. 2

Najważniejszy mecz sezonu rozegrano w Kuźnicy Czarnkowskiej, gdzie gościnnie występujący Sokół Gębice zmierzył się z bezpośrednim konkurentem do awansu – Golnicą Ryczywół. Prowadzenie dla zespołu z Gębic uzyskał Wojciech Maszewski w 20 minucie. Gdy wydawało się, że Golnica za wszelką cenę dążyć będzie do zwycięstwa bramki strzelili Adrian Boguszewski i Błażej Betański pieczętując wygraną i upragniony awans do A-klasy. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w ostatniej minucie Radosław Makowski. Niemniej prestiżowe (szczególnie dla miejscowej społeczności) spotkanie rozegrano we Wrzeszczynie, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Tarzanów. Goście do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Kamila Szypy. Tuż po zmianie stron do remisu doprowadził Karol Heyer, ale chwilę później Artur Adamczak znowu na prowadzenie wyprowadził gości. Gdy ponownie Heyer zdobył bramkę wyrównującą zapowiadały się nie lada emocje. Tak też było, ale to Orzeł za sprawą popularnego „Jasia” Adamczaka zdobył zwycięską bramkę i uciszył licznie zgromadzonych miejscowych kibiców.

Tarzani Wrzeszczyna – Orzeł Gulcz 2:3

Noteć II Czarnków – Błękitni Kuźnica Czarnkowska 2:4

Sokół Gębice – Golnica Ryczywół 3:1

1. Sokół Gębice 16 37 43:20

2. Noteć II Czarnków 17 31 45:33

3. Golnica Ryczywół 16 30 45:26

4. Victoria Miały 16 24 34:34

5. Błękitni Kuźnica Czarnkowska 17 19 27:44