Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home/klient.dhosting.pl/mirimon/peryferiafutbolu.pl/public_html/templates/flatnews/html/com_k2/item.php on line 8

Podsumowania przerwanego sezonu - cz.4

Podsumowania przerwanego sezonu - cz.4

Lechita Kłecko i Piast Poniec to dwie kolejne ekipy, które zagrają w nowym sezonie w V lidze. Pomimo zajęcia miejsc barażowych oba zespoły zostały promowane ligę wyżej.

Na nasze pytania odpowiedzieli Artur Borowiak - kierownik Lechity Kłecko i Krystian Juśkiewicz - prezes Piasta Poniec.

Runda wiosenna się nie odbędze, sezon został zakończony. Z waszego punktu widzenia chyba jednak narzekać nie ma na co, gdyż uzyskaliście awans do V ligi. Co sądzicie o takiej decyzji?

Borowiak - Wiadomo, że awans po rozegraniu pełnego sezonu smakował by bardziej, ale tak jak wspomniałeś nie mamy co narzekać. W obecnych czasach decyzja o zakończeniu sezonu wydaję się jedyną słuszną.

Juśkiewicz -  Spodziewaliśmy się, że sezon może zostań zakończony. Niewiadomą była tylko kwestia formy zakończenia sezonu, awansów i spadków. Dla nas była to szczególnie ważna decyzja, gdyż znajdowaliśmy się na drugiej, barażowej pozycji. Informacja o uzyskaniu awansu z pewnością nas ucieszyła. Piąta liga była naszym przedsezonowym celem. Z jednej strony cieszymy się, że cel został osiągnięty, z drugiej wiadomym jest, że sukces wywalczony na boisku „smakowałby” lepiej. Niemniej jednak nie zamierzamy umniejszać sukcesu trenerów i zawodników, gdyż to oni swoją postawą zapracowali na to, że dziś możemy cieszyć się z awansu.    

Jeśli sytuacja w kraju się unormuje to nowy sezon zacznie się normalnie w sierpniu. Jak zamierzacie się przygotować do niego mając tyle czasu? Planujecie w ogóle jakieś treningi w najbliższym czasie?

Borowiak - Wszystko zależy od tego, kiedy będziemy mogli zacząć trenować całym zespołem. Na chwilę obecną nie wznawiamy treningów.

Juśkiewicz - W najbliższych dniach mamy umówione spotkanie zarządu klubu z trenerem. To przede wszystkim od jego decyzji będzie zależało, jak będzie wyglądał proces przygotowawczy do nowego sezonu. My możemy zagwarantować, że postaramy się dostosować do wszystkich wytycznych pod względem sanitarnym.

Czy przed nowym sezonem planujecie w ogóle jakieś roszady w kadrze, czy raczej będzie to ta ekipa która miała grać wiosną?

Borowiak - Zimą dołączyło do nas trzech zawodników, którzy nie zostali jeszcze oficjalnie zgłoszeni do klubu, a jeśli chodzi o kolejne ruchy transferowe, to jest jeszcze na to za wcześnie. Tak naprawdę wciąż nie wiemy jakim budżetem będziemy dysponować w tym roku.

Juśkiewicz - Dziś zdecydowanie za wcześnie by mówić o roszadach w kadrze. Tu również głos będzie należał do trenera. To on pracuje z chłopakami na co dzień i w jego głos będziemy starali się wsłuchać.

foto: www.piast.poniec.pl

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com