Podsumowanie sezonu - GKS Golęczewo

Podsumowanie sezonu - GKS Golęczewo

GKS Golęczewo zakończył sezon w B-klasie w środku stawki.

I to dla zespołu kiepskie miejsce i nieudany sezon. Podsumowujemy go z Michałem Rogalskim - trenerem GKS-u.


Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajęliście 7 miejsce w lidze, i czy to dla was dobry wynik czy jednak liczyliście na coś więcej?

Sezon uznałbym za nieudany, ponieważ stać nas na zdecydowanie więcej niż finalnie oceniła nas tabela. Może to nieskromne ale wiem, że od moich zawodników mogę wymagać więcej, co udowodnili w ostatnich siedmiu spotkaniach rundy rewanżowej (sześć zwycięstw, jeden remis). Niestety terminarz ułożył się dla nas niekorzystnie, ponieważ trzy pierwsze wiosenne spotkania rozegraliśmy z drużynami z ówczesnego podium. To było nasze „być albo nie być” w ewentualnej walce o awans do „Serie A”. Niestety – musieliśmy z meczu na mecz godzić się z faktem, że ten sezon nie będzie należał do nas.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Najlepszym meczem uznałbym ten z Gajem Wielkim w rundzie wiosennej. Może nie było to porywające spotkanie ze względu na poziom piłkarski ale na pewno mogła podobać się nasza postawa. Wygrywaliśmy w tym meczu 4:2, by w 74’ minucie otrzymać czerwoną kartkę.  Wkradła się nerwowość i w przeciągu 11 minut tracimy dwie bramki – jest remis.  W tym momencie pokazujemy charakter, gramy do ostatniego gwiazdka i ostatecznie w doliczonym czasie gry wbiliśmy miejscowym zwycięską bramkę.  Ten mecz dał nam potężnego kopa do dalszych zwycięstw, a w drużynie obudziło się „to coś”! Najgorszym spotkaniem było to z Wartą Sieraków w rundzie wiosennej. Udaliśmy się do Sierakowa bardzo wybrakowaną kadrą. Zawodnicy nie grali na swoich pozycjach, ponieważ do dyspozycji miałem tylko trzynastu zawodników. Musiałem rzeźbić z tego co mam i niestety nie mieliśmy większych szans na osiągnięcie korzystnego wyniku.  Ostatecznie przegraliśmy 1:9.  

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie?

Awans! Ja oraz cała drużyna z Golęczewa nie myślimy inaczej. Wierzę, że poświęcony przez nas wszystkich czas w końcu zaprocentuje.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Treningi rozpoczęliśmy 11 lipca, a 14 lipca rozegraliśmy już pierwszy mecz kontrolny.  Pracujemy intensywnie żeby być w pełni przygotowanym do trudnej - pod względem fizycznym ligi. Kadra na pewno się zmieni, doszło sporo wartościowych zawodników, którzy trenują od początku okresu przygotowawczego. Zawodnicy, którzy reprezentowali „Gieksę” w minionym sezonie mają teraz sporą konkurencje. Wpływa to tylko mobilizująco na zespół co ukazuje frekwencja – minimum dwadzieścia osób na każdej jednostce!  Dołączą jeszcze do nas zawodnicy, którzy na pewno wniosą sporo jakości oraz doświadczenia.  O szczegółach dowiecie się odwiedzając nasz fanpage (gdy tylko będziemy mieli 100% pewności, że zostaną z nami na dłużej).

Link do FP: https://www.facebook.com/GKSgoleczewoGKS/

GKS Golęczewo w liczbach:

Miejsce w tabeli: 7

Bilans meczowy: 12-4-8

Bilans bramkowy: 82-55

Najwyższe zwycięstwo: Sparta Brody - GKS Golęczewo 0:15

Najwyższa porażka: Warta Sieraków - GKS Golęczewo 9:1

Najlepsi strzelcy: Błażej Grzegorek i Seweryn Sroka po 15, Gerard Szałach i Paweł Przybysławski po 8

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com