I liga kobiet

Ilość widzów: ok. 200

Data: sobota, 12 wrzesień 2020 14:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Mecz Polonii Środa z zespołem Stomilanek Olsztyn odbył się na boisku przy ulicy Kosynierów, a pierwszy gwizdek rozbrzmiał równo o godzinie 14:00.

Należało się spodziewać zaciętego spotkania, i tak rzeczywiście było. Jednak to zespół gości zaatakował jako pierwszy i przez pierwszych 15 minut nie dał rozwinąć skrzydeł dziewczynom ze Środy, strzelając bramkę w 13 minucie autorstwa Pauli Zawistowskiej. Pierwsza poważna próba zagrożenia bramce rywalek z Olsztyna miała miejsce dopiero około 20 minuty. Polonia powoli zaczęła narzucać swój styl gry, czego konsekwencją była bramka wyrównująca autorstwa Dominiki Hyży. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Polonia w drugiej połowie próbowała przechylić szalę na swoją korzyść, jednak Stomilanki bardzo mądrze się broniły i wyprowadzały naprawdę groźne kontry. Do pewnego momentu jednak cała linia obrony Polonii wraz z dobrze dysponowaną Magdą Mądrą dobrze „czytała” wszystkie te ataki i rozbijała je. Płynność gry zaburzyła się kiedy Dominika Hyży otrzymała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mecz wówczas mocno się wyrównał i był wręcz polem walki i próbą przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść przez oba zespoły. Ta sztuka udała się Stomilankom, które w 87 minucie meczu wywalczyły rzut karny, który chwile później Gabriela Kędzia zamieniła na bramkę. Polonia rzuciła się do ataku i sytuacje się pojawiały jednak brakowało tej przysłowiowej kropki nad „i”. Pani sędzia w 94 minucie zakończyła ten mecz i niestety marzenia o kolejnych trzech punktach muszą poczekać do kolejnego spotkania ligowego.

Polonia Środa Wlkp.- Stomilanki Olsztyn 1:2 (1:1)

Dominika Hyży 32 – Paula Zawistowska 13, Gabriela Kędzia 87k.

Polonia: Mądra, Ratajczak, Ładniak, Hyży, Sawicka, Ciesiółka, Nogalska, Cieślak, Szafran, Fronczak, Olek. W rezerwie : Parecka, Pabian, Szukalska, Forszpaniak, Lehmann, Nowakowska, Brzykcy. Trener Marek Gierałka

Stomilanki: Kazimierczak, Krech, Bielińska, Sivakova, Cichowska, Augustyniak, Kędzia, Rosiak, Grzesik, Mazurkiewicz, Zawistowska. W rezerwie : Szczerbaczewicz, Lenard, Tkaczyk, Wasiluk, Franaszek, Szóstko, Szczepańska. Trener Dariusz Maleszewski

58′ Dominika Hyży (Polonia) po drugiej żółtej otrzymała czerwoną kartkę.

Obsada sędziowska : Urszula Stanik, Dorota Dymek, Monika Latońska