Polonia Środa Wielkopolska - Czarni Sosnowiec

Puchar Polski kobiet – 1/16 finału

Data: sobota, 23 listopad 2019 13:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W 1/16 Pucharu Polski kobiet do Środy Wielkopolskiej przyjechała silna ekipa Czarnych z Sosnowca. Zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego w poprzedniej edycji doszły do finału, gdzie musiały uznać wyższość Medyka.

Od początku do ataków ruszyły przyjezdne, ale mądrze broniące się Polonistki powstrzymywały utytuowane rywalki. Same również potrafiły się odgryźć groźnymi kontrami. Sporo zamieszania na prawym skrzydle sprawiała Szukalska. Skuteczne rozbijanie ataków trwało nieco ponad kwadrans. Wtedy to doskonałe zagranie dotarło do Zawistowskiej, która uderzeniem głową przelobowała wychodzącą z bramki Mądrą. Sześć minut później strzelczyni bramki zbiegała w pole karne z lewego skrzydła. Minęła Ratajczak i została sfaulowana przez kapitan Polonii. Do jedenastki podeszła Daleszczyk i pewnie podwyższyła prowadzenie. W 25 minucie niewiele zabrakło a byłoby 1:2. Wspaniałe uderzenie przeszło po poprzeczce bramki strzeżonej przez Szymańską! 29 minuta z kolei przyniosła popis piłkarskiego cwaniactwa Zawistowskiej. Na skraju pola karnego walczyła z Cichą i wykorzystała wystawioną nogę wywalczając kolejną jedenastkę. Tym razem do karnego podeszła Szymańska i w pojedynku bramkarek pokonała Mądrą. W 38 minucie Wiankowska przepięknym uderzeniem umieściła piłkę w okienku, a pięć minut później w sytuacji sam na sam posłała piłkę obok próbującej interweniować bramkarki Polonii.

Pięć minut po wznowieniu gry gospodynie zdobyły bramkę! Przepiękne uderzenie z dystansu Szafran znalazło drogę do bramki. Po okresie spokojniejszej gry, gdzie Czarne grały spokojnie wyprowadzając sporo podań w 66 minucie przyjezdne przyspieszyły. W bój została wypuszczona Długokęcka i strzałem obok bramkarki zdobyła szóstego gola dla Czarnych. Ostatnie dziesięć minut przyniosło jeszcze dwa trafienia. W 81 minucie rezerwowa ekipy z Sosnowca mogła cieszyć się ze swojej drugiej bramki. Wynik spotkania w kolejnej akcji na 8:1 dla Czarnych ustaliła Zawistowska zamykając zagranie z prawej flanki.

Polonia Środa Wielkopolska – Czarni Sosnowiec 1:8 (0:5)

Agnieszka Szafran 50 – Weronika Zawistowska 16,82, Katarzyna Daleszczyk 23k., Anna Szymańska 30k., Martyna Wiankowska 38,43, Daria Długokęcka 66,81

Polonia: Mądra – Cicha, Ratajczak (C), Ładniak (Nowicka), Hyży, Wojtecka, Szukalska (Tomaszewska), Mikołajczak (Nowakowska), Ciesiółka (46′ Nogalska), Nowak, Szafran

Czarni: Szymańska (46′ Małysa) – Horvathova, Hałatek, Wycisk (46′ Długokęcka), Fischerova, Wieczorek, Grad, Daleszczyk (C), Kuciewicz (33′ Tobiczyk), Zawistowska, Wiankowska (61′ Czechowska)