AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski

Zanim futsalistki rozpoczęły pierwszą kolejkę nowego sezonu ekstraligi futsalu kobiet miała miejsce miła uroczystość. Monika Nowak i Anna Jacewicz, które zakończyły piłkarskie kariery zostały oficjalnie pożegnane otrzymując szaliki klubowe i okazjonalne koszulki.

Pierwsze 10 minut spotkania to zdecydowana dominacja poznanianek, które grały ładny dla oka futsal raz za razem zagrażając bramce strzeżonej przez Niklas. W tym czasie UAM zdobył dwie bramki. Lichtenstein i Zając technicznymi uderzeniami wpisały się do meczowego protokołu. W 14 minucie niewiele brakowało żeby było 3:0. Efektownym wolejem po podaniu z rzutu rożnego popisała się Lichtenstein. Futbolówka zatrzymała się na słupku! Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył UW. Sterbicka przyjęła piłkę, błyskawicznie się obróciła i umieściła piłkę w siatce obok zaskoczonej Dewickiej.

Po przerwie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Groźne kontry wyprowadzały zawodniczki ze stolicy i w 31 minucie doprowadziły do wyrównania. Sterbicka minęła Dewicką, wygrała przebitkę z Zając i po raz drugi umieściła piłkę w siatce. W 35 minucie UAM przeprowadził małe oblężenie. Sikora i Ładniak próbowały odzyskać prowadzenie dla gospodyń, ale dobrze dysponowana Nikisz do spółki z Jeryng nie pozwoliły na stratę bramki.Dwie minuty później UW mógł objąć prowadzenie. Anita Sikora minęła Dewicką ale zbyt ostry kąt nie pozwolił umieścić piłki w siatce. W końcówce nerwowo grający UAM sprawiał wrażenie, że chce wjechać z piłką do siatki, ale kolejne próby były zatrzymywane przez doskonale interweniującą Nikisz i na inaugurację Ekstraligi obie ekipy podzieliły się punktami.

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 2:2 (2:1)

Sandra Lichtenstein 3, Alicja Zając 10 – Julita Sterbicka 20,31

AZS UAM: Dominika Dewicka – Małgorzata Ładniak, Sandra Lichtenstein, Alicja Zając (C), Patrycja Falborska – Emila Krajewska, Katarzyna Gozdek, Zuzanna Sawicka, Laura Czudzińska, Adrianna Sikora. Trenerzy Violetta Biegańska i Wojciech Weiss

AZS UW: Zuzanna Nikisz – Julia Przybyłowicz (C), Joanna Trzcińska, Zuzanna Maronde, Emilia Jarzyna, Anita Sikora, Katarzyna Jeryng, Julita Sterbicka. Trener Maria Wąsowska