Puchar Polski kobiet – finał wojewódzki

Ilość widzów: ok. 100

Data: wtorek, 10 wrzesień 2019 17:00

Lokalizacja: Wolsztyn

Finałowe starcie wojewódzkiego finału Pucharu Polski kobiet odbyło się w Wolsztynie. Miejscowy Grom podejmował KA 4 resPect Krobia. Zwycięstwo było przepustką do Pucharu Polski na szczeblu centralnym i możliwość zmierzenia się z rywalami z wyższej półki!

Lepiej w to spotkanie weszły zawodniczki Gromu i były bliskie otwierającego trafienia w 5 minucie. Kuberska minęła bramkarkę, ale w ostatniej chwili powstrzymała ją powracająca Polowczyk. Po tej akcji przewagę na murawie zyskało KA 4, ale nie znalazły sposobu na zdobycie bramki. Najbliżej tego było w 20 minucie. Wpierw Grońska z wolnego trafiła tuż koło bramki, by chwile później w sporym zamieszaniu w polu karnym ostatecznie niebezpieczeństwo oddaliła defensywa Gromu. W 23 minucie gospodynie wyszły na prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Górskiej, która głową skierowała piłkę do siatki. Długo radość Gromu nie trwała. Siedem minut później piłkę po zagraniu z rzutu wolnego do własnej bramki skierowała Siejek. Krobianki chciały pójść za ciosem, ale wpierw Skorupska straciła piłkę, a uderzenie jej koleżanki z narożnika pola karnego ze spokojem wybroniła Cisowska.

Trzy minuty po wznowieniu KA 4 miało okazje na objęcie prowadzenia. Dośrodkowanie Podwroskiej okazało się jednak za głębokie i jej koleżanki nie zdążyły do piłki zanim opuściła boisko. W 51 minucie Grom ponownie objął prowadzenie. Przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Siejek! Po okresie spokojniejszej gry do odrabiania strat rzuciła się ekipa z Krobii. Swój cel dopięły w 69 minucie. Dośrodkowanie z wolnego Nowak po koźle zamknęła głową Sierpowska i posłała piłkę do siatki obok zaskoczonej Cisowskiej. Piłkarki KA 4 poszły za ciosem. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Podwroskiej przepięknym wolejem na bramkę zamieniła Pietrzak. Do końca spotkania nacierały na bramkę podopieczne Filipa Kolasy, ale Pietrzak i Skorupska zostały powstrzymane przez Cisowską. Końcówka spotkania to był teatr jednego aktora. W 88 minucie Podwroska uderzyła z półwoleja tuż pod poprzeczką nad bezradną bramkarką Gromu. Pięć minut później Wiktoria kolejnym przepięknym uderzeniem ustaliła wynik spotkania na 5:2.

Grom Wolsztyn – KA 4 resPect Krobia 2:5 (1:1)

Katarzyna Górska 23, Dominika Siejek 51 – Dominika Siejek 30s., Julia Sierpowska 69, Amanda Pietrzak 71, Wiktoria Podwroska 88,90+3

Grom: Wiktoria Cisowska – Paulina Kuberska, Marta Maćkowiak, Julia Bimkiewicz, Aleksandra Piszczek (73′ Agnieszka Sikorska), Klaudia Kuberska, Dominika Siejek, Marta Wańska, Katarzyna Górska, Patrycja Domagała, Oliwia Galusik

KA4: Kornelia Kaczmarek – Dorota Wełyczko, Klaudia Grońska, Amanda Pietrzak, Wiktoria Podwroska, Izabela Chuda, Agata Polowczyk, Julia Sierpowska, Dobrosława Skorupska (88′ Ewelina Dziermańska), Julia Kołodziejczak (60′ Anna Dworniczak), Katarzyna Nowak

Sędzie: Katarzyna Lisiecka-Sęk, Olga Pietrzykowska, Magdalena Krzemińska, Paulina Kolatorska