AZS UAM Poznań – ISD-AJD Gol Częstochowa

AZS UAM Poznań - ISD-AJD Gol Częstochowa

Ekstraklasa futsalu kobiet

Grupa: 1/4 finału

Data: sobota, 16 luty 2019 18:00

Lokalizacja: Poznań – hala UAM

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ekstraklasy futsalu kobiet Gol Częstochowa przyjechał do Poznania. Gospodynie do tego starcia przystępowały z handicapem dwóch goli po zeszłotygodniowym zwycięstwie 2:0.

Pierwsze uderzenie w meczu po przechwycie na własnej połowy oddał Gol, a dokładnie Renata Uchnast. Dominika Dewicka poradziła sobie bez większych problemów. Obie ekipy na przemian kreowały swoje akcje, oddawały strzały, ale wszystko było takie bez zęba i bramkarki pewnie broniły swoje uderzenia. Impas został przełamany w siódmej minucie. Paula Fronczak z autu zagrała idealnie w tempo do Ani Jacewicz. Ta uderzeniem na dalszy słupek otworzyła wynik! Dodało to wiatru w żagle gospodyniom, które chciały pójść za ciosem. I zrobiły to dwie minuty po pierwszej bramce! Alicja Busza zablokowała próbę strzału rywalki i sama popędziła na bramkę posyłając piłkę obok wychodzącej Ciupy. Po tym trafieniu tempo gry trochę zelżało, momentami robiło się nawet odrobinę sennie.

Nie mające nic do stracenia częstochowianki zaczęły drugą połowę od wysokiego pressingu. Przyniosło to szybko efekt. Przyjezdne grą na jeden kontakt rozmontowały defensywę UAM-u i zdobyły kontaktowe trafienie. Gol po strzelonej bramce ani myślał zwolnić i dominował na parkiecie przez początkowe minuty drugiej połowy. Na szczęście dla poznańskich kibiców gospodynie otrząsnęły się z marazmu i ponownie zaczęły dochodzić do głosu! W 31 minucie Ala Zając podwyższyła prowadzenie. Najpierw trafiła w słupek, futbolówka jak bumerang wróciła do kapitan UAM-u i dobitka była już celna! Poznanianki po sygnale danym przez kapitan jak najszybciej chciały rozstrzygnąć kwestię awansu. Fronczak zagrała z autu do Jacewicz. Ta posłała piłkę przed bramkę, a tam doskonale całość zamknęła Małgorzata Ładniak zdobywając czwarte trafienie dla UAM-u! Minutę później Ładniak zrewanżowała się koleżance i wyłożyła piłkę jak na tacy! Drugie trafienie Jacewicz w tym spotkaniu. W 39 minucie Justyna Wójcik przepięknym uderzeniem pod poprzeczkę nie dała żadnych szans Annie Napierale. Ostatni akcent należał jednak do UAM-u. Jankowska prostopadłym podaniem uruchomiła Falborską. Ta uderzeniem w długi róg ustaliła wynik na 6:2.

UAM Poznań zagra w final four, gdzie zameldował się już również Rolnik Głogówek. Dziś odbędą się dwa rewanżowe starcia: AZS Uniwersytet Jagielloński vs AZS Uniwersytet Gdański (6:1 – w pierwszym meczu) oraz AZS AWF Warszawa – Słomniczanka Słomniki (3:5). Final Four odbędzie się w weekend 2-3 marca. O organizację finałów ubiegać zamierza się Poznań oraz Kraków, a decyzja zapadnie w poniedziałek 18 lutego.

AZS UAM Poznań – ISD-AJD Gol Częstochowa 6:2 (2:0)

Anna Jacewicz 7,34, Alicja Busza 9, Alicja Zając 31, Małgorzata Ładniak 33, Patrycja Falborska 40 – Marta Mika 21, Justyna Wójcik 39

UAM: Dominika Dewicka, Anna Napierała – Patrycja Falborska, Alicja Zając, Alicja Busza, Adrianna Sikora, Monika Nowak, Anna Jacewicz, Katarzyna Tarnowska, Aleksandra Jankowska, Paula Fronczak, Małgorzata Ładniak, Katarzyna Gozdek

Gol: Klaudia Ciupa – Natalia Klyta, Renata Uchnast, Justyna Wójcik, Marta Mika, Małgorzata Miniak, Dominika Woszczyńska, Oliwia Pająk, Martyna Jeziorska, Dominika Małycha