Grupa: IV

Ilość widzów: ok. 60

Data: sobota, 19 październik 2019 11:00

Lokalizacja: Skórzewo

W sobotnie przedpołudnie w Skórzewie doszło do meczu dwóch czołowych drużyn grupy IV Klasy Okręgowej. Miejscowi Canarinhos Skórzewo podejmowali Spatrtę Szamotuły.

Zanim dobrze wszyscy usadowili się na swoich miejscach to goście już prowadzili 1:0. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się najlepszy ligowy strzelec, czyli Denis Maćkowiak. Chwilę potem gospodarze mogli odpowiedzieć, ale uderzenie Marcina Pawlaka obroni Gracjan Kłos. W 11 minucie dobrą okazję dla gości miał Sławomir Łuczek, ale uderzenie poleciało obok lewego słupka. W następnych minutach dwie dogodne okazje miał napastnik gospodarzy Jarosław Kurdzieko. Najpierw jednak uderzył on obok bramki, a potem główką ponad bramką. Mecz się mocno zaostrzył i widać było sporo agresji z obu stron. W 27 minucie gospodarze mieli rzut wolny, ale strzał Patryka Ćwiertniaka obronił Kłos. Chwilę potem w rękę w polu karnym nastrzelony został Michał Łach, i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki poszedł Kurdzieko, ale Kłos obronił ten strzał na rzut rożny. Wydawało się, że wynik 1:0 utrzyma się do końca pierwszej połowy, ale tuż przed jej końcem Denis Maćkowiak podwyższył na 2:0 strzałem z prawej strony pola karnego.

W drugiej połowie Sparta kontrolowała przebieg meczu, chociaż gospodarze mieli okazje do zdobycia bramki. Wykorzystali jednak tylko jedną, a konkretnie zrobił to Wiktor Uznański w 60 minucie. Sparta wygrała więc 2:1 i utrzymała fotel lidera. Canarinhios spadli na 6 miejsce, chociaż różnice są na tyle niewielkie, że biorąc pod uwagę zaległy mecz jaki ma zespół ze Skórzewa to w przypadku wygranej byliby na 2 miejscu.

Canarinhos Skórzewo – Sparta Szamotuły 1:2 (0:2)