III liga kobiet

Grupa: Wielkopolska

Data: sobota, 14 wrzesień 2019 15:00

Lokalizacja: Stare Oborzyska

W drugiej kolejce do Starych Oborzysk przyjechała ekipa UAM Poznań. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando ekipy gospodyń, która niepodzielnie rządziła na boisku od pierwszej do ostatniej minuty potwierdzając bardzo dobrą dyspozycję na początku sezonu!

Z wysokiego c to spotkanie rozpoczęły zawodniczki ze Starych Oborzysk. Po pięciu minutach prowadziły już 2:0 po dwóch bramkach Karoliny Wlekłej. Każda kolejna akcja dobrze dysponowanych zawodniczek Juny pachniała bramką. Na 3:0 podwyższyły dopiero w 22 minucie za sprawą Zofii Ruty, która dryblingiem minęła bramkarkę. 31 minuta przyniosła karnego dla gospodyń. Kortus uderzyła jednak w środek bramki i Kania obroniła jedenastkę. Przed przerwą w 41 i 42 minucie Juna dołożyła kolejne trafienia, a jej autorkami były Krzyżańska i Szymankiewicz.

Już w 46 minucie padła szósta bramka dla gospodyń. Ruta ponownie wyszła sam na sam z Kanią i zdobyła swoją drugą bramkę. Pięć minut później do siatki w końcu trafiła Kortus. Wygrała fizyczne starcie z rywalką i podwyższyła na 7:0. W 57 minucie hattricka skompletowała kapitan Juny Ruta ponownie w sytuacji jeden na jeden nie dając szans bramkarce UAM-u. 64 minuta to indywidualny rajd Wlekłej, która skutecznie wykończyła akcję również świętując hattricka. Najpiękniejsza bramka spotkania padła jednak dwie minuty później. Matyja fenomenalnym uderzeniem z dystansu pokonała Kanię. Gospodynie do końca dominowały na boisku, ale próba kombinacyjnych akcji nie znalazła już skutecznego wykończenia.

Gospodynie po raz drugi w tym sezonie zanotowały zwycięstwo 10:0 i dają jasny sygnał, że ich celem jest II liga. Najpewniej tak jak w poprzednim sezonie ich głównym rywalem będzie KA 4 resPect.

Juna-Trans Stare Oborzyska – AZS UAM Poznań 10:0 (5:0)

Karolina Wlekła 2,5,64, Zofia Ruta 22, 46, 57, Dominika Krzyżańska 41, Wiktoria Szymankiewicz 42, Nikola Kortus 51, Wiktoria Matyja 66

Juna-Trans: Marta Sobkowiak – Aleksandra Nowak (61′ Bogna Jankowska), Zofia Ruta, Zofia Skrzypek (67′ Sonia Białożyt), Weronika Mania (70′ Natalia Adamska), Joanna Ostant (72′ Martyna Dorynek), Nikola Kortus (52′ Klaudia Masztalerz), Wiktoria Matyja, Karolina Wlekła (76′ Natalia Miszkiewicz), Wiktoria Szymankiewicz, Dominika Krzyżańska . Trener Marcin Adamczak

AZS UAM: Anna Kania – Anna Dobek (54′ Armina Kyorekhyan), Dobrochna Wierzbicka, Katarzyna Guźniczak (79′ Agata Spławska), Małgorzata Makowska, Daria Saukens, Angelika Okupnik (67′ Anita Płuciennik), Zuzanna Kusz, Martyna Szymanek, Karolina Ziółek, Katarzyna Wilmanowicz. Trener Patryk Konieczka