Grupa: Wielkopolska

Data: niedziela, 20 maj 2018 15:00

Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Polonia Środa Wielkopolska jadąc do Grodziska miała na celu zdobycie trzech punktów aby jeszcze myśleć o dogonieniu Kotwicy Kórnik.

Mecz mocno otworzyły gospodynie, ale pierwszą okazję na zdobycie bramki miała Polonia. Mocne uderzenie zmierzało jednak w środek bramki, gdzie problemów z pewną interwencją nie miała Magdalena Mądra. Przyjezdne starały się pójść za ciosem, ale nikt nie zamknął dośrodkowania Aleksandry Szukalskiej. W 15 minucie po dośrodkowaniu Roksany Wojteckiej było ogromne zamieszanie w polu bramkowym. Po dośrodkowaniu kapitan Polonii futbolówka wylądowała wpierw na poprzeczce, a następnie na klatce piersiowej Szukalskiej. Jednak piłka nie znalazła drogi do siatki, ponieważ cały czas czujnie w defensywie grały grodziszczanki i zniwelowały zagrożenie. 18 minuta to kolejna składna i ładna dla oka akcja Polonii, ponownie powstrzymana przez gospodynie.

Grodziszczanki przetrwały napór rywalek i wyprowadziły szybką kontrę lewym skrzydłem. Dośrodkowanie Karoliny Wlekłej zostało zablokowane. Defensywa Polonii jednak źle wybiła piłkę, która ponownie trafiła do skrzydłowej GSS-u. Zagrała w pole karne, ale jej intencji nie zrozumiały koleżanki. W 28 minucie kolejna szarża Wlekłej przyniosła rzut karny. Przewinienia dopuściła się Agata Polowczyk. Jedenastkę na karny zamieniła Patrycja Sutkowska. Dwanaście minut później odpowiedziała Polonia. Zagranie w pole karne dotarło do Agnieszki Nowakowskiej, która ładnym uderzeniem z półwoleja umieściła piłkę w siatce! Gospodynie miały jeszcze szanse wyjść przed przerwą na prowadzenie, ale Wlekła po wywalczeniu piłki w polu karnym przeniosła ją nad poprzeczką.

W 55 minucie Polonia mogła objąć prowadzenie ale Nowakowska ponownie została przyblokowana w polu karnym. Minutę później powinno być już 1:2, ale po uderzeniu Szukalskiej futbolówka wylądowała na poprzeczce! W odpowiedzi Grodzisk szukał swego szczęścia, ale we własnym polu karnym lepiej była dysponowana defensywa Polonii. Monolit ze Środy udało się przełamać w 74 minucie kiedy to Sutkowska zaskoczyła wszystkich i bezpośrednio z rzutu rożnego trafiła do bramki! Siedem minut później Wlekła sprytnie wywalczyła rzut wolny, który sama wykonała, ale piłka ani nie leciała w światło bramki, ani w kierunku jej koleżanek. Skrzydłowa gospodyń w 85 minucie po raz kolejny nękała defensywę rywalek. Tym razem jej uderzenie zostało zablokowane. 88 minuta przyniosła drugie bezpośrednie trafienie z rożnego Patrycji Sutkowskiej! Gabriela Miesiąc tym razem co prawda sięgnęła piłki, ale po odbiciu od poprzeczki spadła za linię bramkową.

GSS Grodzisk Wielkopolski – Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (1:1)

Patrycja Sutkowska  29(k), 74, 88 – Agnieszka Nowakowska 40

GSS Grodzisk: 1.Magdalena Mądra – 2. Katarzyna Zajączkowska, 3. Dominika Krzyżańska, 4. Patrycja Sutkowska, 8. Natalia Cicha, 9. Karolina Wlekła, 10. Agnieszka Mocydlarz, 12. Joanna Walkowiak, 17. Sylwia Marek, 18. Anna Szulc, 19. Izabela Drozdowska Rezerwowe: 6. Joanna Zimny, 14. Joanna Skrzypczak, 15. Patrycja Fórmaniak
Trener: Rafał Jakubiak

Polonia Środa: 12. Gabriela Miesiąc – 2. Aneta Krus, 3. Agata Ratajczak, 5. Dominika Hyży, 8. Aleksandra Szukalska, 10. Roksana Wojtecka, 11. Agnieszka Nowakowska, 14. Katarzyna Ciesiółka, 16. Beata Nowak, 17. Agata Polowczyk, 20. Alicja Krzykos Rezerwowe: 4. Sandra Cichoń, 6. Anna Nowicka, 9. Monika Purgał, 15. Monika Forszpaniak, 19. Sandra Lehmann
Trener: Marek Gierałka