Grupa: Wielkopolska I

Ilość widzów: ok. 30

Data: niedziela, 05 listopad 2017 14:00

Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Niedzielne popołudnie było dniem piłki nożnej kobiet na obiektach w Grodzisku Wielkopolskim. O 13.00 na głównej płycie swój mecz rozgrywała II liga kobiet, natomiast o 14.00 na płycie bocznej spotkały się rezerwy GSS Grodzisk z rezerwami Polonii Poznań.

Piłkarki z Poznania to liderki rozgrywek z jedną tylko porażką, natomiast zawodncziki z Grodziska to czerwona latarnia ligi z jednym punktem i jedną zdobytą bramką. Faworyt tego meczu był więc tylko jeden.

Pierwsza połowa zdecydowanie potwierdziła te przekonania bo Polonia zdobyła trzy bramki. Gole zdobywały Julia Witczak, Angelika Lewicka i Nadia Cieślak. Do przerwy mieliśmy więc 3-0 i tak właściwie rozstrzygnięty mecz. Spowodowało to znacznie rozluźnienie w szeregach Polonii i w drugiej połowie dość niespodziewanie to gospodynie momentami nadawały ton grze. Udało im się nawet zdobyć jedną bramkę bo strzale Joanny Pachockiej.

Ostatecznie Polonia wygrała 3-1 i przerwę zimową spędzi jako lider tabeli z dwupunktową przewagą nad AZS UAM Poznań i LZS Stare Oborzyska. To te trzy zespoły między sobą rozstrzygną kwestie wygrania ligi i gry w barażu o awans do II ligi. Przed młodymi zawodniczkami z Grodziska jeszcze sporo pracy, ale już widać, że niektóre z nich w przyszłości mają szanse zagrać chociażby w pierwszym zespole i nie odstawać poziomem.

GSS II Grodzisk Wlkp.- Polonia II Poznań 1:3 (0:3)
54′ Joanna Piechocka – 12′ Julia Witczak, 25′ Angelika Lewicka, 31′ Nadia Cieślak.

GSS: Woźniak, Zacharczuk, Bartkowiak, Kolasa, Kowalec, P.Kuleczka, Przybylska, A.Kuleczka(18′ Skrzypczak), J.Glapa(25′ Piechocka), Kowala(55′ Janeda), Ksiąg(60′ Z.Glapa).
Trener Przemysław Wawrzyniak

Polonia: Raś, Mager, Małecka, Dziergas, Witczak, Lewicka, Buczek(41′ Dembińska), Kornat(41′ Nowak), Kowalczyk(55′ Rosińska), Niemiec(55′ Korzeniewska), Cieślak(65′ Siwek).