Ilość widzów: ok. 100

Data: sobota, 19 październik 2019 14:00

Lokalizacja: Rogoźno

W 9 kolejce spotkań Klasy B w grupie 5 Wełna Rogoźno podejmowała KS Łopuchowo.

Po ośmiu dotychczasowych kolejkach rywale sąsiadowali ze sobą w tabeli – Wełna z 16 punktami znajdowała się na czwartym miejscu (tracąc pięć punktów do lidera grupy Mieszka II Gniezno) zaś drużyna z Łopuchowa na miejscu piątym z 13 oczkami.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem choć nie oznacza to, że rywale nie mieli swych szans. Już w 3 minucie rzut wolny sprzed pola karnego wykonywali gospodarze. Jakub Łubianka trafił w mur a dobitka po jego strzale wyszła w pole. Chwilę później Wełna znowu miała swoją szansę na objęcie prowadzenia. Krzysztof Zieliński z bliskiej odległości oddał strzał z woleja lecz piłka przeszła obok bramki. Kolejne dwie dogodne sytuacje stworzyli gracze przyjezdnych. Najpierw Krzysztof Ignasiak po dośrodkowaniu oddał strzał głową wprost w broniącego bramki Wełny Szymona Grabarczyka a chwile później strzał z rzutu wolnego przeszedł zarówno nad murem jak i bramką. Co się odwlecze to nie uciecze. W 37 minucie Jakub Łubianka wyprowadza zespół Wełny na prowadzenie. Drużyna gospodarzy z prowadzenia cieszyła się niespełna minutę – natychmiast po wznowieniu od środka boiska do wyrównania doprowadził Damian Drabczyk.

Początek drugiej połowy to „zamek hokejowy” Łopuchowa założony na drużynie Wełny. Przez pierwszy kwadrans gospodarze ograniczali się tylko do obrony a mimo wszystko nie uniknęli utraty drugiej bramki. Jej autorem po strzale z bliska był Krzysztof Ignasiak. W 62 minucie Wełna wróciła do gry za sprawą Krzysztofa Zielińskiego. Zamienił on na bramkę dośrodkowanie Krystiana Kaczmarczyka. W okolicach 70 minuty kibice na trybunach dwa razy nagrodzili owacją zawodników. Najpierw za strzał graczy Łopuchowa i jego obronę końcami palców nad poprzeczkę bramkarza Wełny a chwilę później za rajd prawą stroną przez pół boiska Szymona Wojciechowskiego zakończonego dośrodkowaniem wyłapanym przez bramkarza gości Huberta Czerwińskiego. Kiedy wydawało się, że w tym meczu już niewiele się zdarzy Adrian Żołdak w 83 minucie zdobył trzecią bramkę dla przyjezdnych. W doliczonym czasie gry na stempel w tym meczu miał jeszcze szansę Bartosz Kępka ale jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:2. Po dziewięciu kolejkach drużyny nadal zajmują czwartą i piątą lokatę w tabeli ale dzięki zwycięstwu w bezpośredniej rywalizacji przy jednakowej liczbie punktów wyżej plasuje się drużyna KS 1999 Łopuchowo.

Wełna Rogoźno – KS 1999 Łopuchowo 2:3 (1:1)

Jakub Łubianka 37, Krzysztof Zieliński 62 – Damian Drabczyk 38, Krzysztof Ignasiak 50, Adrian Żołdak 83