SKS 13 Poznań - Phytopharm Klęka

Grupa: Poznań Wschód

Data: niedziela, 23 wrzesień 2018 14:00

Lokalizacja: Poznań – Cytadela

Poznańska Trzynastka po pierwszej wygranej w sezonie podejmowała u siebie Phytopharm Klęka.

Początek meczu  to ostre ataki gosppodarzy, ale bez szczególnego efektu w postaci stuprocentowych sytuacji. Następne kilkanaście minut to bardzo wyrównana, szybka gra jednak zbyt mało było oddawanych strzałów z obu stron na bramkę przeciwników. W końcu w 25 minucie Łukasz Zawacki zdobył gola dla gości i od tego momentu zaczęła się ich przewaga. Zawacki miał jeszcze jedną kapitalną okazje w końcówce pierwszej połowy, ale ostatecznie było tylko 1:0 dla Phytopharmu.

Po przerwie trochę się odwróciło i to gospodarze przycisnęli. Dało to efekt w 55 minucie, gdy Wiktor Kapłon przepięknym lobem załadował piłkę pod porzeczkę gości i mieliśmy remis 1:1. Po tej bramce jednak to ponownie goście z Klęki pokazali, że są w tym sezonie mocniejszym zespołem. W 63 minucie po strzale głową na 2:1 podwyższył Michał Parus, a parę minut później z bliskiej odległości swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Zawacki. W 75 minucie ładną bramką popisał się Igor Bródka i stało się jasne, że to Phytopharm wyjedzie z Poznania z trzema punktami.

W następnej kolejce Phytopharm Klęka gości u siebie lidera z Czerniejewa, natomiast  Trzynastka wybiera się do Kamionek na mecz z Avią i na pewno o punkty nie będzie łatwo.

SKS 13 Poznań – Phytopharm Klęka 1:4 (0:1)