Ekstraklasa

Ilość widzów: 20 574

Data: niedziela, 27 sierpień 2017 15:30

Lokalizacja: Inea Stadion

Lech Poznań w meczu siódmej kolejki Ekstraklasy pokonał Arkę Gdynia 3-0 i na przerwę reprezentacyjna uda się jako lider tabeli!

Lech w tym  meczu pokazał, że jest zespołem lepszym i poważnie traktuje zapowiedzi o mistrzostwie jako rekompensacie za kiepskie mecze w pucharach. Pierwszą bramkę zdobył Maciej Gajos, który w 20 minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Radka Majewskiego. Druga część pierwszej połowy mineła spokojnie. Lech trochę się cofnał, ale goście z Gdyni nie potrafili poważnie zagrozić bramce Putnockiego.

W 55 minucie z boiska wyrzucony został kapitan Kolejorza, czyli Maciej Gajos. Początkowo Gajos dostał tylko żółtą kartkę, ale po weryfikacji wideo sędzia Kwiatkowski wyrzucił go z boiska. Co ciekawe mimi gry w osłabieniu to nadal Lech miał przewagę co udokumentował jeszcze dwoma bramkami. Zdobyli je świezo upieczony reprezentant Polski - Macej Makuszewski i Mario Situm.

Lech wygrał więc z Arką 3-0 i pomimo narzekań czasami na grę niebiesko-białych tabela nie kłamie. Lech jest pierwszy i póki co patrzy na wszystkich z góry. Po przerwie na kadrę Lech zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Lech Poznań - Arka Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki: Gajos 20', Makuszewski 74', Situm 83'

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewicz - Abdl Aziz Tetteh, Maciej Gajos - Maciej Makuszewski (Barkroth 75'), Radosław Majewski (Janicki 78'), Mario Situm - Christian Gytkjaer (Bille Nielsen 66')

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Kun (Piesio 58'), Marciniak, Sambea, Nalepa, Szwoch (Kriwiec 71') - Jazvić (Siemaszko 58')

Kartki: Marciniak 19' (żółta), L. Nielsen 22' (żółta), Zbozień 39' (żółta), Gajos 55' (czerwona)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 20 574

Lech-Arka 3-0 (1)