Ilość widzów: ok. 15

Data: sobota, 15 kwiecień 2017 15:00

Lokalizacja: Złotkowo

Już od jakiegoś czasu w planach miałem wizytę na obiekcie w Złotkowie, ale jakoś wcześniej nie było mi to dane. Dlatego w minioną sobotę postanowiłem w końcu się tam pojawić na derbach gminy Suchy Las pomiędzy Złotymi Złotkowo a Sucharami Suchy Las. Aura nie rozpieszczała nas w sobotnie popołudnie, pomimo tego faktu pojawiło się kilku najbardziej zagorzałych kibiców, którzy chcieli wesprzeć swoich ulubieńców.

Sam obiekt położony dość ciekawie, na skraju lasku, na otwartym terenie co sprawia, że bardzo odczuwalne są podmuchy wiatru. Taka mniejsza wersja obiektu ze Wzgórz Betzenberg, na którym swe mecze rozgrywa drużyna Kaiserslautern FC.

Od pierwszych minut spotkania widoczna była ogromna determinacja z obydwu stron. Każda z ekip chciała wygrać pojedynek derbowy i przez najbliższe tygodnie chodzić po gminie z podniesionym czołem. Niestety początkowa faza spotkania to głównie problemy z przyczepnością piłkarzy, padający deszcz + wiejący mocno wiatr uniemożliwiały przeprowadzanie składnych akcji. Pomimo tego gra prowadzona była w intensywnym tempie. Często obie drużyny wykorzystywały swoich skrzydłowych, w mniejszym stopniu strefę środkową. W końcu w 40 minucie po akcji oskrzydlającej i centrze w pole karne piłkę do bramki gospodarzy pakuje Filip Silski dając ekipie Sucharów zasłużone prowadzenie. 0:1 dla gości i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona meczu toczona była już w nieco lepszych warunkach atmosferycznych, trener Złotych dokonał w przerwie pierwszej zmiany licząc na odwrócenie losów spotkania. W 50 minucie stały fragment gry dla drużyny ze Złotkowa, krótkie rozegranie i kapitalnym strzałem z ostrego kąta popisuje się Mikołaj Cyferkowski. Fantastycznie dokręcił piłkę, a ta wylądowała w okienku bezradnego w tej sytuacji Aleksandra Olejniczaka. 1:1 i zrobił nam się mecz. Gra nabrała tempa, widzieliśmy coraz więcej akcji ofensywnych. Po jednej z nich w 58 minucie Filip Silski ponownie daje prowadzenie przyjezdnym, 2:1 dla ekipy z Suchego Lasu. Niestety bramka nie powinna zostać uznana, gracz gości był na ewidentnym spalonym. Stracony gol w kontrowersyjnych okolicznościach podziałał mobilizująco na ekipę gospodarzy. Zawodnicy Złotych dążyli za wszelką cenę do odrobienia strat, udało im się to w 71 minucie za sprawą Łukasza Mizernego, który kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry i zrobił to co rasowy joker zrobić powinien. Końcówka spotkania należała do gospodarzy, którzy za sprawą Patryka Kowalewskiego mogli wyjść na prowadzenie, niestety popularny Kowal trafił obok bramki. Końcowy gwizdek - podział punktów.

Mecz mógł się podobać, toczony w szybkim tempie ze sporą ilością sytuacji bramkowych, zawodziła jedynie skuteczność. Pomimo kontrowersji wynik 2:2 jak najbardziej sprawiedliwy. Jeżeli miałbym typować 11stkę kolejki A-klasy grupy 2 na pewno znaleźli by się tam Mikołaj Cyferkowski i Patryk Kowalewski z ekipy Złotych oraz Filip Silski i Marcin Woźny z drużyny Sucharów.

Składy:

Suchary Suchy Las: A. Olejniczak (bramkarz), Ł. Bagrowski, M. Jaśkowiak, B. Parzuchowski, M. Wydmuch, K. Postół, F. Silski, M. Straburzyński, J. Świderczuk (F. Golak 70’), M. Woźny, S. Nadworniak (S. Kozłowski 60’)

Złoci Złotkowo: D. Borkowski (bramkarz), K. Kucharski, M. Kopydłowski, T. Dworzyński, A. Ziarnowski (P. Rura 75’), D. Majchrzak (B. Tritt 60’), M. Dobrzykowski (M. Siekierski 46’), M. Cyferkowski, J. Tecław, B. Szymański (Ł. Mizerny), P. Kowalewski (P. Ksit 89’)