Grupa: Północ

Ilość widzów: ok. 50

Data: sobota, 08 kwiecień 2017 16:00

Lokalizacja: Plewiska

Sobotnie popołudnie po rodzinnym obiadku spakowałem plecak i w towarzystwie mego 10-letniego synka udałem się do pobliskich Plewisk na hit 20 kolejki poznańskiej 4 ligi Grom – Lubuszanin. Lider z Trzcianki kontra zajmująca trzecie miejsce w tabeli ekipa z Plewisk na ten pojedynek ostrzyłem sobie zęby cały tydzień.

Od początku spotkania każda ze stron bardzo uważnie konstruowała swoje akcje ofensywne starając się jednocześnie unikać błędów przy rozegraniu piłki. Zdecydowana większość ataków kończyła się jednak przed polem karnym przeciwnika. Na pierwszą klarowną sytuację bramkową trzeba było poczekać do około 25 minuty kiedy to gospodarze mogli objąć prowadzenie. Dokładne dośrodkowanie posłane idealnie na głowę zawodnika z Plewisk, ale ten bardzo się pomylił, zamiast posłać piłkę do bramki skierował ją obok słupka, na trybunach słychać było tylko głośny jęk zawodu gdyż sytuacja była wyborna. Wyraźnie podrażnieni takim obrotem sprawy goście przeprowadzili w odpowiedzi akcję, która zakończyła się zdobyciem gola przez Krystiana Feciucha w 28 minucie. Po stracie bramki zawodnicy Plewisk próbowali odrobić straty jeszcze przed przerwą i mecz zrobił się jeszcze bardziej ciekawy. Krótko przed końcem pierwszej odsłony miała miejsce w zasadzie jedyna kontrowersyjna sytuacja w tym spotkaniu. Obrońca gości poślizgnął się i stracił piłkę, przejął ją napastnik Gromu i popędził w kierunku bramki, został jednak sfaulowany tuż przed polem karnym przez wracającego zawodnika z Trzcianki. Konsekwencją tego zachowania był rzut wolny z około 20 metra + kartka, ku mojemu zaskoczeniu( i większości kibiców) tylko żółta, kwalifikowało się to raczej na czerwień ale arbiter zinterpretował to inaczej. Strzał nie zaskoczył bramkarza gości, a kilka chwil później sędzia zakończył pierwsze 45 minut tego spotkania.

Druga połowa to już lepsza postawa graczy z Trzcianki, przy nieco bierniejszej zawodników Gromu. Lubuszanin zaczął kontrolować środkową strefę boiska, wykorzystując też często swoich skrzydłowych przy akcjach zaczepnych, nie przekładało się to jednak na zdobycz bramkową. Przyjezdni byli albo nieskuteczni, albo wpadali w pułapki ofsajdowe miejscowych. Grom próbował się odgryzać ale pod polem karnym Lubuszanina brakowało tej przysłowiowej kropki nad i. Mijały kolejne minuty tego meczu a wynik był wciąż sprawę otwartą, trenerzy zaczęli posyłać do boju graczy rezerwowych, prawdziwym jokerem w talii trenera Feciucha okazał się Dominik Drzewiecki, który to pojawił się na boisku w 70 minucie a chwilę później zaliczył wejście smoka i trafił na 2:0 dla gości z Trzcianki. W tym momencie było już praktycznie po meczu, gospodarze próbowali odpowiedzieć ale najzwyczajniej to nie był ich dzień. Koniec meczu 0:2 a trzy punkty wędrują do lidera.

Spotkanie mogło się podobać, szczególnie pierwsza połowa toczona w dobrym tempie, zabrakło jedynie większej ilości sytuacji podbramkowych. Ostatecznie wygrała drużyna lepiej dysponowana tego dnia, chociaż nie można odmówić woli walki zawodnikom z Plewisk. Zapewne czuli jeszcze w nogach środową potyczkę w Pucharze Polski z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Widać jak kluczowa jest ławka rezerwowych przy takim natężeniu spotkań.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Lubuszanin Trzcianka: D. Zamiar (bramkarz), W. Natkaniec, M. Kaczor (A. Śniegowski 46’), D. Zieliński, B. Nowak, J. Mleczak, D. Ratajczak (M. Łuczak 88’), K. Feciuch, P. Iwanicki, J. Budzyń (M. Michałek 90’), M. Wawszczak (D. Drzewiecki 74’)

Grom Plewiska: J. Kuchnicki (bramkarz), D. Wróblewski, M. Jurkiewicz, M. Niemczyk, A. Trzciński (A. Napierała 76’), P. Niemczyk, P. Brych (D. Fierlej 70’), M. Wysocki (A. Grządzielewski 61’), J. Smura, M. Olczyk, K. Skórczyński