Grupa: Poznań Wschód

Ilość widzów: ok. 20

Data: sobota, 18 marzec 2017 15:30

Lokalizacja: Konarzewo

Sobotnie popołudnie 18 marca, obieram kierunek na Konarzewo, gdzie w zaległym meczu 15 kolejki poznańskiej klasy okręgowej Orkan Konarzewo podejmował Zjednoczonych Trzemeszno. Gospodarze walczący o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek vs goście celujący w pudło.

Moja wizyta po kilkunastu latach na obiekcie przy ul Poznańskiej 8 przywołała wspomnienia z tamtych lat kiedy po murawie biegały takie znakomitości Orkanu jak Piotr Bartkowiak, Marek Bartkowiak, Marek Klemens, Janusz Heigelmann, Robert Adamczak, czy Tomasz Bartkowiak. Obecnie to już zupełnie nowa drużyna z wieloma perspektywicznymi wychowankami.

W końcu wybiła godzina zero i arbiter rozpoczął spotkanie, które tego dnia miało tylko jednego bohatera – silny ,porywisty wiatr. Momentami tak mocny, że obserwowaliśmywięcej przypadku niż zamierzonych zagrań, szczególnie przy dośrodkowaniach.

Pierwsza połowa to sporo akcji w środku pola, z których gracze Zjednoczonych mogli pokusić się o zdobycie bramki. W 20 minucie pierwsza stuprocentowa okazja dla gości, zsytuacji sam na sam obronna ręką wychodzi bramkarz Orkanu doznając lekkiego urazu przy interwencji. Na szczęście po krótkiej interwencji medycznej pozostał na placu gry. Mijały kolejne minuty, warunki pogodowe się niezmieniały i coraz bardziej doskwierały zawodnikom. Gospodarze dzielnie bronili się przed atakami gości z Trzemeszna szukając swych okazji w kontratakach, te jednak kończyłysię przeważnie w okolicy pola karnego rywala.

Druga odsłona rozpoczęła się od składniejszych ataków gości ale formacja ofensywna Zjednoczonych raziła tego dnia nieskutecznością. Kolejne dogodne sytuacje nie kończyły się zdobyciem gola. Gospodarze cierpliwie wyczekiwali swoich okazji, a gdy się już jakaś nadarzyła to na wysokości zadania stawał bramkarz z Trzemeszna. Końcówka spotkania to już bardzo uważna gra w defensywie graczy Orkanu i napór gości, którzy do ostatniej minuty dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Wybija 90 minuta, sędzia kończy spotkanie, wynik 0:0.

Rezultat na pewno zadowala zespół z Konarzewa, któremu udało się urwać punkty faworytowi. Te zdobycze z wyżej notowanymi zespołami na pewno pomogą podopiecznym trenera Babijowa w osiągnięciu celu jakim jest utrzymanie w lidze. Goście z Trzemeszna muszą poprawić skuteczność jeśli chcą uplasować się w pierwszej trójce okręgówki.

Powiedzieli po meczu:

Grzegorz Witkowski II trener Zjednoczonych Trzemeszno: „ Warunki do gry bardzo ciężkie, piłka robiła co chciała. Mieliśmy swoje sytuacje ale ich nie wykorzystaliśmy.”

Przemysław Babijów trener Orkanu Konarzewo:Typowy mecz walki. Organizacja gry przeciwnika stała dziś na wyższym poziomie niż nasza. Nie ukrywam, że remis przed meczem brałbym w ciemno. Jest to dla nas na pewno dobry wynik, z którego jestem zadowolony natomiast tylko z wyniku, co do naszej gry mam jeszcze wiele zastrzeżeń…”