Promień Opalenica - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Grupa: IV

Data: sobota, 05 październik 2019 16:00

Lokalizacja: Opalenica

W sobotnim meczu Klasy Okręgowej zmierzyły się ze sobą drużyny Promienia Opalenica i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

Mecz ten pomimo niekorzystnej pogody przyciągnął na stadion miejski w Opalenicy około 80-100 kibiców, w tym sporą grupę z Grodziska. Obie drużyny wyszły z jednym celem – zwycięstwo. Goście z Grodziska chcieli się na dobre odbić od dna tabeli po słabym początku rundy, natomiast zespół Promienia musiał zdobyć komplet oczek, aby nie stracić kontaktu z czołówką.

Mecz od początku nie zwiastował za bardzo bramek jak i tego, że będzie to wielkie widowisko. Z pewnością nie pomagała w tym padająca mżawka. W drużynie gospodarzy najaktywniejszy był Dawid Białek – jego rajdy prawą stroną, czy też strzały z dystansu mogły wyprowadzić Promień na prowadzenie, ale w bramce dobrze spisywał się Szymon Hemmerling, który raz za razem ratował swój zespół przed startą bramki.  W 23 minucie spotkania Dyskobolia odpowiedziała – lewą stroną boiska urwał się obrońca Bartosz Kossowski i wpadając w pole karne młodemu obrońcy Dyskobolii brakowało instynktu strzeleckiego i ten pojedynek przegrał z golkiperem gospodarzy Jakubem Koszutem, który w tej sytuacji wykazał się dobrą interwencją.

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy Promienia. Już na początku groźny strzał zza pola karnego oddał Krzysztof Paryzek, ale piłka tylko obiła słupek bramki i wyszłapoza pole gry.  Trener gości Radosław Nolka w przerwie dokonał dwóch zmian, aby poprawić grę swojej drużyny. O ile wprowadzony na prawe skrzydło Hubert Wasielewski narobił trochę zamieszania, to grający w środku Hubert Nowaczyk nie dokończył spotkania wskutek kontuzji i zmuszony był przedwcześnie opuścić boisko.  Zespół gospodarzy główne zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry, lecz nie potrafili znaleźć drogi do bramki i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem.

Promień Opalenica - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 0:0