Grupa: VIII

Ilość widzów: ok. 40

Data: sobota, 05 październik 2019 15:00

Lokalizacja: Ryczywół

W sobotnie, deszczowe popołudnie w Ryczywole ekipa miejscowej Golnicy podejmowała zespół Nałęcza Ostroróg.

Trener gospodarzy Dawid Gruchot miał nadzieję przełamać tym meczem złą passę swojego zespołu. W siedmiu wcześniejszych kolejkach jego drużyna zwyciężyła tylko raz, odniosła cztery porażki oraz zanotowała dwa remisy. Nałęcz przed tym meczem miała na koncie dwa zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki. Rozjemcami tego meczu byli Michał Szmytke jako arbiter główny a na liniach asystowali mu Paulina Kolatorska oraz Aleksander Krakowski.

Strzelanie w tym meczu rozpoczęło się już w 5 minucie. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych za faul Marka Długosza. Z mojej perspektywy do faulu doszło metr przed polem karnym nie zmienia to jednak faktu, że Bartosz Wętkowski oszukał broniącego bramki Golnicy Henryka Bąka i wyprowadził na prowadzenie zespół z Ostrorogu. Jak już wkrótce miało się okazać, że były to miłe złego początki. Od tej chwili na boisku niepodzielnie panowała Golnica. Niespełna kwadrans później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową dającą remis zdobył ten który sprokurował rzut karny – Marek Długosz. Najlepsza chyba sytuacja w tym meczu na kolejną bramkę dla gości miała miejsce w 25 minucie. Po błędzie obrony miejscowych napastnik gości wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, oddał strzał ale goalkeeper gospodarzy końcami palców wybił piłkę na rzut rożny. Reszta meczu to już koncert gry Golnicy. W pierwszej połowie zdobyli jeszcze trzy bramki. W drugiej odsłonie trwał napór Golnicy na bramkę gości strzeżoną przez Jakuba Wachowiaka. Do końca meczu bramkarz gości jeszcze cztery razy sięgał do siatki po piłkę. Mimo wyniku trzeba przyznać, że to Jakub Wachowiak w dużym stopniu przyczynił się do tego, że mecz nie zakończył się wynikiem dwucyfrowym. Hat-trickiem w tym meczu popisał się najlepszy w tym sezonie strzelec Golnicy – Patryk Złoch. Należy wspomnieć, że drużyna Golnicy stanowiła w tym meczu monolit a ich dwójkowe akcje oraz krosowe przerzuty sprawiały, że ręce same składały się do oklasków.

Spotkanie skończyło się wynikiem 8:1, a punkty zostały w Ryczywole. Po ośmiu kolejkach spotkań z ośmioma punktami Golnica w swojej grupie zajmuje dziewiąte miejsce natomiast Nałęcz Ostroróg z siedmioma „oczkami” dwunaste.

Golnica Ryczywół – Nałęcz Ostroróg 8:1 (4:1)

Marek Długosz 18, Bartłomiej Skrzypek 26, Patryk Złoch 31,59,77, Arkadiusz Gomulec 36, Zbigniew Kaczmarek 64, Mariusz Musiałowski 69 – Bartosz Wętkowski 5k.