III liga

Grupa: II

Data: niedziela, 08 wrzesień 2019 16:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Będąca po dwóch wygranych z rzędu Polonia Środa Wielkopolska podejmowała w 7 kolejce III ligi Sokoła Kleczew.

Pierwszy kwadrans to całkowita dominacja Polonii. Dało to efekt już w 5 minucie gdy Adrian Szynka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Ten sam zawodnik w 29 minucie wykonując pewnie rzut karny podwyższył na 2:0. Polonia po pierwszej połowie prowadziła zupełnie zasłużenie i nic nie zapowiadało, żeby w drugiej połowie miało się coś zmienić. Tymczasem na drugą część gry Sokół wyszedł zupełnie odmieniony. Sokół gola kontaktowego zdobył w 62 minucie, gdy po dośrodkowaniu Tomasza Koziorowskiego głową piłkę do bramki skierował Sebastian Śmiałek. Nie minęły dwie minuty, a goście mieli rzut karny. Faulowany był Paweł Piceluk, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Kowalczuk. W dalszej części gry ponownie faulowany w polu karnym był Piceluk, ale tym razem sędzia tego nie zauważył. Piceluk okazał się kluczowym graczem tego meczu, gdyż to właśnie on w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po indywidualnej akcji dał gościom wygraną.

Sokół po tej wygranej wskoczył na 7 miejsce, a Polonia spadła na 9 pozycję w tabeli.

Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew 2:3 (2:0)

Adrian Szynka 5, 29k. – Sebastian Śmiałek 62, Tomasz Kowalczuk 64k., Paweł Piceluk 90