Ilość widzów: ok. 70

Data: niedziela, 08 wrzesień 2019 12:00

Lokalizacja: Brody

W niedzielne samo południe Sparta Brody podejmowała Dąb Bolewice.

Sparta zasłynęła w ostatnich latach na całą Polskę swoją serię bez punktu. Ostatnie trzy sezony Sparta kończyła z zerowym dorobkiem punktowym i nic nie zapowiadało, żeby  miało się to zmienić. Tymczasem w tym sezonie Sparta najpierw zremisowała 1:1 z Gromem Zębowo, a w ostatniej kolejce wygrała 1:0 w Bininie. Dąb za to pierwsze dwa mecze przegrał i nie zdobył żadnej bramki. Kto tu więc był faworytem?

Zaczęło się jednak tak jakby dwie pierwsze kolejki się nie odbyły. Po 7 minutach Dąb prowadził już 2:0 po dwóch bramkach Bartłomieja Dłużyńskiego, a w 38 minucie było już 4:0. Sparta zdobyła w pierwszej połowie jedną bramkę za sprawą gola Wojciecha Bartkowiaka z rzutu karnego. Było więc 4:1 dla gości, a tak naprawdę gdyby Dąb zdobył w tej połowie jeszcze z 3-4 bramki to Sparta nie miałaby prawa narzekać. W 53 minucie Kevin Jezierski zdobył bramkę na 2:4 i w Brodach pojawiła się nadzieja na dogonienie rywali. Na boisku zrobiło się bardzo gorąco, a z boiska wyleciał kapitan miejscowych, czyli Bartkowiak. Dąb wykorzystał sytuację i w końcówce zdobył jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrał 6:2 notując pierwszą wygraną w tym sezonie. Sparta przegrała, ale zdobyli dwie bramki i widać, że to już nie ta sama beznadziejna drużyna jak w ostatnich sezonach i można się po nich spodziewać zdobywania co jakiś czas jakiś punktów.

Sparta Brody - Dąb Bolewice 2:6 (1:4)

Wojciech Bartkowiak 43k., Kevin Jezierski 53 - Bartłomiej Dłużyński 4,7, Bartosz Wolny 37, Piotr Kaczmarek 38, Radosław Dziamski 86, Michał Kapelski 90

Sparta: Sz.Stachowiak, Bartkowiak, Szulc, Nykiel, M.Stachowiak, K.Stachowiak, Jezierski, Białek, Kluge, M.Bartkowiak, Nowacki. W rezerwie: Hajdacz, Piechocki, Szałata, K.Nowak, Ratajczak, R.Nowak, Woźniak. Trener Tomasz Zimny

Dąb: Kozak, Pilc, Grabka, Kurcewicz, Kapelski, Wolny, Piosik, Dłużyński, Pupka, Kaczmarek, Jędrzejczak. W rezerwie: Świergiel, Hulalka, Dziamski. Trener Szymon Fabian

Brody-Bolewice 2-6. (1)
Brody-Bolewice 2-6. (2)
Brody-Bolewice 2-6. (3)
Brody-Bolewice 2-6. (4)
Brody-Bolewice 2-6. (5)