Grupa: IV

Data: niedziela, 01 wrzesień 2019 10:00

Lokalizacja: Poznań - Cytadela

W niedzielnych derbach przy Cytadeli Odlew Poznań podejmował KS Strzeszyn.

Początek meczu przebiegał dynamicznie, jednak zawodnicy nie stwarzali sobie konkretnych sytuacji. Dopiero około 15 minuty Paweł Kuliński oddał groźny strzał z dystansu, trafiając jedynie w bok siatki po uprzedniej interwencji bramkarza. Zmarnowana okazja nakręciła gospodarzy, którzy odważnie podchodzili do kolejnych akcji. Poskutkowało to przepięknym golem Andrzeja Grupy w 21 minucie meczu, który popisał się celnym strzałem w okno po długim słupku, będąc zaledwie w okolicach szesnastego metra. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, ale kilku szans nie wykorzystał Andrzej Ścigałło. Po stronie Odlewu dochodziło do stałych fragmentów gry, czego pośrednim efektem było kolejne trafienie Grupy – sędzia jednak odgwizdał spalonego. Rzuty rożne były dzisiaj mocną stroną gospodarzy, którzy wykonując popularną „szarańczę”, za każdym razem dochodzili do oddania strzału. Ponownie skuteczność przełamali w ostatnich minutach pierwszej części spotkania, gdy Mariusz Zdrojewski zakotłował się z przeciwnikiem i upadając, zdołał wepchnąć piłkę do siatki. Do przerwy więc 2:0 dla Odlewu.

Druga połowa została zdominowana przez zawodników ze Strzeszyna, którzy nie chcieli odpuścić punktów w tym meczu. Zaraz po gwizdku ruszyli do ataku, wywierając presję na gospodarzy i prowokując ich do błędów. Udało się to w 60 minucie, gdy po faulu sędzia podyktował jedenastkę dla ekipy gości. Mateusz Bartkowiak zanotował gola kontaktowego, chociaż bramkarz gospodarzy był bliski obrony strzału. Dalsza część gry przebiegała głównie pod dyktando KS-u, co zaostrzyło rywalizację między piłkarzami. Odlew nie odpuszczał, dochodziło do wielu starć i fauli, z czym musiał radzić sobie młody arbiter spotkania. Po wielu próbach goście zdobyli gola wyrównującego, Kacper Hoffmann zagrał równoległą piłkę do Mateusza Bartkowiaka, a ten, dokładając nogę, wepchnął futbolówkę do bramki. Gol ten był ciosem dla piłkarzy Odlewu, co ponownie wykorzystał Bartkowiak i w 89 minucie ustalił wynik na 2:3, zdobywając tym samym hattricka.

Mimo wczesnej godziny meczu i doskwierającego słońca, piłkarze obu drużyn dostarczyli emocji nielicznym kibicom zasiadającym na trybunach. Dynamika i zwroty akcji w tym spotkaniu były takie, jak na derby przystało. Za tydzień Odlew Poznań powalczy o punkty z Orłami Plewiska, natomiast KS Strzeszyn podejmie u siebie KS Kąsinowo.

Odlew Poznań - KS Strzeszyn 2:3 (2:0)