Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno

Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno

III liga

Grupa: II

Ilość widzów: ok. 800 (50 z Gniezna)

Data: czwartek, 15 sierpień 2019 15:00

Lokalizacja: Wągrowiec

W święto wojska polskiego Nielba Wągrowiec zmierzyła się z Mieszkiem Gniezno.

Spotkanie to od samego początku nie było porywającym widowiskiem. Gnieźnianie nieskutecznie atakowali, goście próbowali odgryzać się kontrami. Większość gry toczyła się jednak w środku boiska, a piłkarze obu ekip sprawiali wrażenie, jakby myślami byli przy grillu i długim weekendzie. Dopiero ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy przyniosło nieco ożywienia. W 35 minucie we własnym polu karny kompletnie pogubiła się obrona Gnieźnian, czego nie potrafili wykorzystać żółto-czarni. Pięć minut później Mieszkowcy odpowiedzieli strzałem nad bramką gospodarzy, a tuż przed przerwą przeprowadzili ładną akcję, która jednak nie przyniosła gola. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, co doskonale odzwierciedlało przebieg meczu.

Początek drugiej części spotkania dał nadzieję na szybsze tempo. Tuż po gwizdku Nielba dwukrotnie strzelała na bramkę przyjezdnych, w obu przypadkach górą był Sławomir Janicki i wciąż nie było goli. Po chwili odpowiedzieli biało-niebiescy, jednak piłka kolejny raz poszybowała nad bramką. W 66 minucie piłka wreszcie znalazła się w bramce gospodarzy, ale sędzia spotkania trafienia nie uznał sygnalizując pozycję spaloną jednego z graczy, co spotkało się z dużymi protestami ze strony kibiców gości. Dokładnie dziesięć minut później piłka ponownie znalazła się w siatce miejscowych. Tym razem spalonego nie było, Mieszko wyszedł na prowadzenie, a autorem bramki był wprowadzony kilka minut wcześniej Damian Sędziak. Kolejne minuty to okazje obu ekip. Bliżej strzelenia bramki byli Gnieźnianie, którzy dwukrotnie mieli sytuację sam na sam z bramkarzem gości, ale to golkiper wychodził ze starć zwycięsko.

Ostatecznie Mieszko wygrał 1:0 i z kompletem punktów, w dodatku bez straconej bramki w tym sezonie wskoczył na fotel lidera tabeli. Z kolei Nielba w trzech meczach zgromadziła tylko jedno oczko i obecnie zajmuje odległe piętnaste miejsce.

Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno 0:1 (0:0)

Damian Sędziak 76

foto: Hubert Maciejewski/www.sportowegniezno.pl

IMG_9336
IMG_9336
IMG_9337
IMG_9337
IMG_9345
IMG_9345
IMG_9349
IMG_9349
IMG_9350
IMG_9350
IMG_9366-770x480
IMG_9366-770x480
IMG_9371-770x480
IMG_9371-770x480

O autorze

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com