Rożnovia Rożnowo - Meblorz Swarzędz

Puchar Polski - okręg Poznań - I runda

Data: sobota, 10 sierpień 2019 17:00

Lokalizacja: Rożnowo

Po kilku tygodniach przerwy międzysezonowej, intensywnym okresie przygotowawczym i meczach sparingowych, do meczów o stawkę wracają powoli drużyny z Wielkopolski. Choć zmagania ligowe rozpoczynają się dopiero 15 sierpnia, to w ten weekend mieliśmy okazję zobaczyć nasze ulubione drużyny w spotkaniach pucharowych. Rożnovia Rożnowo trafiła w rundzie wstępnej na swarzędzkiego Meblorza.

Oba zespoły znają się ze wspólnej gry w B-klasie w sezonie 2017/2018. Był to ostatni rok gry na najniższym szczeblu rozgrywkowym dla obu ekip. Co ciekawe, to właśnie na boisku w Rożnowie Meblorz zapewnił sobie awans do Serie A. Gospodarze ostatni sezon w A-klasie zakończyli na 9 miejscu, goście wygrali swoją grupę i od nowego sezonu występować będą w klasie okręgowej. Na papierze faworytem wydawał się Meblorz. Poprzedni sezon zagrali niemal perfekcyjnie, a przed tym wzmocnili się kilkoma zawodnikami z wyższych lig oraz grupą młodzieżowców. Rożnovia natomiast nie podała konkretnych nazwisk, ale można znaleźć informacje o świetnej frekwencji na treningach, dochodzącej nawet do 40 osób!

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie kontrolowali goście. Przez pierwszy kwadrans zawodnicy Rożnovii kilkakrotnie przedarli się w pobliże bramki Meblorza, zabrakło jednak strzałów. Swarzędzanie konsekwentnie budowali akcje z wykorzystaniem skrzydłowych. Pierwsze dwa dośrodkowania skutecznie przecięli obrońcy gospodarzy, w kolejnym zabrakło skuteczności. Rożnovia po przejęciach piłki na własnej połowie wyprowadzała szybkie kontrataki, ale większość z nich udawało się zakończyć zanim dotarli do bramki rywali. Goście coraz intensywniej atakowali i strzelenie bramki wydawało się kwestią czasu. W końcu w 35 minucie do piłki dośrodkowanej przez Michała Nowaka ruszyli Patryk Niemczyk i Marek Kulczak. Piłkę do bramki wepchnął ten pierwszy i mieliśmy 1:0. Dwie minuty później ze swojej premierowej bramki dla Meblorza mógł się również cieszyć Kulczak. Perfekcyjne uderzenie głową po dośrodkowaniu Macieja Kmieciaka nie dało bramkarzowi żadnych szans na obronę. Do przerwy było wieć 2:0 dla gości.

Druga połowa niewiele różniła się do pierwszej. Większość czasu w natarciu był Meblorz. W 53 minucie w polu karnym padł faulowany Marek Kulczak. Napastnik przestrzelił jedenastkę, ale już dwie minuty później zrehabilitował się podwyższając wynik. Po godzinie gry sytuacja Meblorza trochę się skomplikowała. Patryk Niemczyk obejrzał drugą żółtą kartkę i goście musieli grać w 10. To wydaje się idealny moment by wspomnieć o sędziach. O ile asystenci nie popełniali rażących błędów, choć sprawiali wrażenie, że to ich pierwszy mecz, o tyle zupełnie niezrozumiałe było zachowanie arbitra głównego. Zajął się głównie edukacją piłkarzy z przepisów, niemal każde wstrzymanie akcji tłumaczył zmianami w regulaminie. Zawodnicy nie mogli wznowić gry po przewinieniu bez gwizdka. Ręka, nie była jednak ręką w wyjątkowych przypadkach. Niektóre z przepisów brzmiały jakby sędzia dopiero sam je wymyślił. Trzeba przyznać, że w pewnym momencie nawet przestało to być irytujące, a po prostu zabawne. Wracając do meczu. Po gościach nie było widać, że mają jednego zawodnika mniej. Wciąż pozostawali stroną przeważającą. Rożnovia spróbowała kilkakrotnie pokonać bramkarza Meblorza, ale tego dnia nie było im dane trafić do bramki. Nawet rzut karny, który sędzia podyktował w 68 minucie nie został zamieniony na gola. Za to Meblorz dorzucił jeszcze dwa trafienia. Konkretnie Marek Kulczak, który w swoim debiucie w swarzędzkiej drużynie strzelił aż 4 bramki!

Meblorz jest gotowy do walki o ligowe punkty. Grę oglądało się przyjemnie, widać, że transfery okazały się trafione, w zespole jest pozytywna atmosfera i swarzędzanie znów mogą zamieszać, w kolejnej już lidze. Grę Rożnovii ciężko ocenić. Zagrali tak, jak im pozwolił przeciwnik. Widać jednak, że w zespole jest potencjał, a szeroka kadra jaką dysponuje trener daje szanse na stworzenie całkiem dobrej drużyny.

Rożnovia Rożnowo - Meblorz Swarzędz 0:5 (0:1)