Grupa: II

Ilość widzów: ok. 600

Data: sobota, 10 sierpień 2019 17:00

Lokalizacja: Gniezno

W pierwszym domowym meczu nowego sezonu Mieszko Gniezno podejmował rezerwy Pogoni Szczecin.

Od środka zaczęli goście, ale to miejscowi jako pierwsi przystąpili do ataków. Już w 4 minucie Portowców przed stratą bramki uratował słupek. W 11 minucie na indywidualny rajd zdecydował się jeden z zawodników Pogoni, ale jego uderzenie trafiło tylko w boczną siatkę. Dwie minuty później było 1:0 dla gospodarzy. Mieszko bardzo sprytnie rozegrał rzut z autu i kompletnie rozmontował obronę gości. Najpierw strzelał Krzysztof Biegański, ale jego uderzenie odbiło się od słupka. Piłka trafiła pod nogi Sebastiana Golaka, który umieścił piłkę w siatce. Minutę później kapitalną paradą popisał się Sławomir Janicki wybijając piłkę na rzut rożny. W 25 minucie Krzysztof Biegański zmylił obronę Portowców i umieścił piłkę w siatce strzałem z 25 metrów podwyższając prowadzenie Gnieźnian. W 33 minucie w polu karnym gości faulowany był Radosław Mikołajczak, więc arbiter spotkania wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Tomasz Bzdęga. W 39 minucie sędzia znów wskazał rzut karny, tym razem po faulu na Sebastianie Golaku. Jedenastkę ponownie wykorzystał Bzdęga i było już 4:0

Druga połowa przyniosła uspokojenie tempa w szeregach gospodarzy, co starali się wykorzystać gracze Pogoni. Zyskiwali oni przewagę, a im bliżej końca meczu, tym więcej strzałów oddawali w kierunku gnieźnieńskiej bramki. Na posterunku był jednak Janicki, który rozegrał tego dnia bardzo dobre zawody. Tylko raz w 85 minucie popełnił błąd, ale wsparli go koledzy z obrony z Michałem Steinke na czele. Ostatecznie Mieszko wygrał 4:0 i z kompletem punktów plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

Plusy spotkania:
- Rewelacyjna pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy
- Postawa Portowców w drugiej części meczu. Mimo straty czterech bramek do końca walczyli

Minusy spotkania:
- Postawa Mieszka w drugiej połowie. Wysokie prowadzenie sprawiło, że osiedli na laurach.

Bohater meczu:
Sławomir Janicki. W pierwszej połowie miał mało pracy, ale wybronił dwie „setki” Pogoni w początkowej fazie meczu. Gdyby nie on, spotkanie mogłoby mieć zupełnie inny przebieg.

Mieszko Gniezno - Pogoń II Szczecin 4:0 (4:0)

Sebastian Golak 13, Krzysztof Biegański 25, Tomasz Bzdęga 34 k., 39 k.

Mieszko: Sławomir Janicki, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Michał Steinke, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański (64 Krzysztof Bartoszak), Filip Fiborek, Mateusz Roszak (59 Bartosz Kalupa), Tomasz Bzdęga, Radosław Mikołajczak (46 Damian Sędziak), Łukasz Zagdański (69 Damian Pawlak)