Orzeł Granowo - Sokół Duszniki

Grupa: Poznań Zachód

Data: sobota, 08 czerwiec 2019 16:00

Lokalizacja: Granowo

W przedostatniej kolejce Klasy Okręgowej broniący się przed spadkiem Sokół Duszniki pojechał do Granowa aby urwać punkty miejscowemu Orłowi.

Ostatnie ligowe spotkanie przed własną publicznością dla zespołu z Granowa było już tylko walką o jak najlepszą lokatę w czołówce tabeli, gdyż wcześniej awans zapewniła sobie już Patria Buk. Początek spotkania należał do gości, którzy pokazali że nadal walczą o utrzymanie. W miarę upływu czasu Orzeł jednak ostudził zapędy ofensywne swoich rywali i bardziej siadł na połowie Sokoła.  Typowych okazji strzeleckich było jednak na lekarstwo. Na pierwszą okazje bramkową, a zarazem na gola kibice zgromadzeni na stadionie w Granowie musieli czekać ponad kwadrans. Zawodnicy Orła będąc wysokim pressingiem pod bramką gości, zmusili do błędu obronę Sokoła. Piotr Szajkowski niefortunnie próbował wybić piłkę, że ta trafiła pod nogi Piotra Horli, który biegnąc parę metrów wzdłuż pola karnego lewą nogą posłał piłkę obok bezradnego bramkarza Leszka Korpika i tak zespół Orła od 17 minuty spotkania wyszedł na prowadzenie.  Po stracie bramki zespół z Dusznik szybko chciał doprowadzić do wyrównania, ale ich zapędy szybko zostały zneutralizowane przez obronę gospodarzy. Przez resztę spotkania Orzeł więcej przebywał na połowie rywala i choć stwarzał sobie okazje bramkowe to obyło się bez fajerwerków i wynik pozostawał bez zmian. Gdy wydawało się, że w pierwszej odsłonie nie zobaczymy już goli to z szybką akcją wyszli gospodarze. Mateusz Kaczmarek będąc głęboko na własnej połowie zagrał długa piłkę do Macieja Alkowskiego i ten pędząc na prawym skrzydle dograł wzdłuż pola karnego do Pawła Rozumka a ten silnym uderzeniem pokonał golkipera z Dusznik i na przerwę Orzeł schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Zaraz na początku drugiej połowy, w 51 minucie jeden z zawodników Sokoła odebrał piłkę na połowie Orła i ta trafiła do Mateusza Łowigusa a ten będąc pomiędzy obrońcami Granowa w polu karnym oddał strzał na bramkę i piłka wpadła w długi róg bramki i Sokół złapał kontakt. W 59 minucie kuriozalna sytuacja w szykach Orła. Mateusz Kaczmarek zagrywa piłkę głową do Szymona Alkowskiego, a ten niepotrzebnie wyszedł z bramki i minał się z piłką do której dopadł Łowigus i z ostrego kąta strzela drugiego gola i mamy remis. Sokół chciał iść za ciosem i zdobyć kolejną bramkę, ale blok obronny Orła nie pozwolił im na wiele i na chęciach się skończyło. W 70 minucie szybka wymiana podań pomiędzy zawodnikami gospodarzy i w sytuacji sam na sam znalazł się Jacek Kossowki, lecz jednak jego strzał świetnie nogami broni Korpik.  W 85 minucie Sokół wyszedł z szybką akcją, i na prawej flance został uruchomiony Michał Martyniec i gdyby nie interwencja nogami Szymona Alkowskiego goście wyszliby na prowadzenie.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Gospodarze mogą sobie pluć w brodę, mając prowadzenie i teoretycznie mecz w garści stracili koncentracje i popełnili błędy, które bezlitośnie wykorzystał Sokół i dzięki swojej determinacji są oni blisko utrzymania.

Orzeł Granowo - Sokół Duszniki 2:2 (2:0)