Grupa: Poznań I

Data: sobota, 08 czerwiec 2019 16:00

Lokalizacja: Owińska

W przedostatniej kolejce poznańskiej A-klasy Jurand Koziegłowy podejmował Pelikana Niechanowo.

Do Owińsk po ważne punkty przyjechał jedynie Pelikan, który nadal jest w grze o awans do ligi okręgowej. Mobilizacja gości od pierwszych minut była widoczna na boisku. Zielono-czarni wyraźnie przeważali nad rywalami, dochodząc do groźnych sytuacji na połowie gospodarzy. Jednak mimo licznych strzałów, zarówno z gry, jak i po stałych fragmentach, piłka mijała światło bramki. Nieskuteczność gości została przełamana dopiero przed zejściem do szatni, kiedy po akcji zapoczątkowanej rzutem rożnym piłkę do siatki wpakował Patryk Waluszyński. Chwilę po wznowieniu drugiej części spotkania, goście ponownie zdobyli gola. Tym razem pewnym strzałem popisał się Szymon Burgiel, ustalając wynik meczu na 0:2. Jurand zdołał groźnie odpowiedzieć, jednak po strzale z dystansu piłka odbiła się od słupka i opuściła boisko. Przez pozostałą część meczu żadna z drużyn nie odnotowała ciekawszych akcji.

Zdecydowanie więcej działo się na trybunach. Mimo niskiej rangi meczu, w Owińskach pojawiły się niewielkie ekipy kibiców obu drużyn, które w asyście bębnów oraz flag dopingowały swoje zespoły. Nie zabrakło przyśpiewek i motywujących okrzyków, a także pirotechniki. Więcej powodów do radości mieli jednak kibice z Niechanowa, którzy mogli świętować kolejny sukces drużyny.

Jurand Koziegłowy - Pelikan Niechanowo 0:2 (0:1)