III liga

Grupa: II

Data: sobota, 25 maj 2019 17:00

Lokalizacja: Pelplin

Po szóste kolejne zwycięstwo w lidze Polonia Środa Wielkopolska pojechała do Pelplina na mecz z Wierzycą.

Poloniści do spotkania z Wierzycą przystąpili w mocno odmłodzonym składzie. Trener Marcin Woźniak który tego dnia zastępował Krzysztofa Kapuścińskiego (musiał być na zjeździe kursu UEFA PRO) na ławce trenerskiej w roli pierwszego szkoleniowca posłał do boju praktycznie samych zawodników o statusie młodzieżowca. I średzka młodzież po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. Polonia praktycznie całe spotkanie posiadała przewagę i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Polonia  pierwszą bramkę zdobyła w 28 minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z boku boiska Jędrzeja Kujawy piłkę głową do własnej bramki skierował obrońca Wierzycy Radosław Regliński do spółki z Luisem Henriquezem. Prowadzenie Polonii 1:0 utrzymało się do końca pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron gospodarze dość szybko doprowadzili do wyrównania. W 52 minucie na niesygnalizowany strzał z około 20 metrów zdecydował się Miłosz Manuszewski i piłka wpadła obok zaskoczonego Łukasza Radlińskiego który już w 6 minucie musiał zmienić między słupkami średzkiej bramki Łukasza Spychałę. Przez długi czas utrzymywał się rezultat remisowy. Aż przyszła 88 minuta. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Piotr Wujec. Podał ją do przodu do Krzysztofa Bartoszaka który szybko odegrał na bok do Oskara Kozłowskiego. Boczny obrońca Polonii podciągnął z piłką kilka metrów a następnie dośrodkował w pole karne. Piłka spadła wprost pod nogi Piotra Wujca który upadając skierował ją do bramki Wierzycy. W ostatnich sekundach Polonia swojego prowadzenia musiała bronić w dziesiątkę jak po otrzymaniu drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Adam Borucki.

Polonia jednak utrzymała wygraną 2:1 i do piątego w tabeli Mieszko Gniezno traci już tylko 1 punkt.

Wierzyca Pelplin - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (0:1)

Miłosz Manuszewski 52 - Luis Henríquez 28, Piotr Wujec 88

Polonia: Spychała (6` Radliński) - Skrobosiński, Kozłowski, Henriquez (60` Bartoszak), Nowak (78` Borucki), Cyrak (60` Gajda), Wujec, Górzyński, Kujawa, Chopcia, Gwit.

relacja: Łukasz Szarzyński