Orzeł Granowo - LZS Wronczyn

Grupa: Poznań Zachód

Data: środa, 01 maj 2019 15:00

Lokalizacja: Granowo

Mecze pomiędzy drużynami z Granowa i Wronczyna należą zawsze do elektryzujących kibiców obu drużyn.

W spotkaniach tych ekip nigdy nie brakowało emocji, bramek, kartek czy też kontrowersyjnych sytuacji. Dodatkowym smaczkiem było to, że drużynie Orła wytyka się awans ustalony przy „zielonym stoliku”, jednak to samo można powiedzieć o gościach z Wronczyna, gdzie przegrywając oba mecze w barażach po przetasowaniach razem z Orłami z Granowa znaleźli się w Klasie Okręgowej.

W środowym spotkaniu 19 kolejki w obu ekipach z przyczyn losowych zaszły zmiany w składach i obie drużyny wyszły innym w nieco innych jedenastkach jakie można było zobaczyć w poprzednich spotkaniach. Między innymi w bramce gospodarzy zadebiutował niespełna 18-letni bramkarz Szymon Fornalik.  Faworytem tego spotkania był zespół z Granowa, który trzymał się w czubie tabeli, a odmienne miejsce mieli piłkarze LZS-u, którzy walczą o utrzymanie.

Początek jak i cała pierwsza połowa nie były porywającym widowiskiem, a wręcz kibiców na stadionie w niektórych momentach wprawiała w senność.  Najlepszą sytuacje mieli gospodarze w 10 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony Patryka Sierackiego dociera na głowę Pawła Rozumka, ale napastnik Orła będąc w dogodnej sytuacji za bardzo podszedł pod piłkę i przenosi piłkęę nad bramką. Zespół z Granowa spokojnie rozgrywał piłkę nie kwapiąc się zbytnio do ataków. Graczom Orła brakowało często pomysłu na grę lub po prostu nie było ostatniego podania albo wykończenia akcji bramkowej.  Cieniem byli też goście, którzy to jedyny strzał na bramkę oddali dopiero pod koniec pierwszej połowy z rzutu wolnego.

Początek drugiej odsłony był podobny do tego co działo się w pierwszej połowie. Spokojne piłkę rozgrywali gospodarze, ale to zespół z Wronczyna zdobył optyczną przewagę na boisku, którą jednak z biegiem czasu tracił.  Grę Orła rozruszał dopiero wchodzący z ławki Zbigniew Kąkolewski. W 60 minucie z głębi pola zagrał na skrzydło do Arkadiusza Kubickiego, a ten wpadając po drodze ogrywając swojego rywala z lewej strony wpadł w pole karne i wystawił piłkę do wbiegającego Macieja Alkowskiego i pomiędzy nogami bramkarza Przemysława Kaczmarka pomocnik z Granowa umieścił piłkę w bramce. Mieliśmy 1:0. Chwilę później ponownie przy piłce Kubicki i w zamieszaniu w polu karym stracił piłkę, lecz do niej dopadł Patryk Sieracki i lewą nogą podwyższył prowadzenie Orła na 2:0. Gospodarze kontrolowali to spotkanie, a goście nie mieli zbytnio pomysłu jak złapać kontakt z rywalem.  W doliczonym czasie gry gospodarze postawili kropkę nad „i”. Błąd defensywy zespołu z Wronczyna wykorzystał kapitan Orła - Kubicki i będąc sam na sam z golkiperem Wronczyna nie dał mu szans i zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu. Orzeł wygrał więc ostatecznie 3:0.

Mecz nie był porywającym widowiskiem,  a Orzeł pewnie wypunktował swojego rywala i nadal trzyma kontakt ze ścisłą czołówką tabeli. LZS o utrzymanie walczyć będzie chyba do samego końca.

Orzeł Granowo - LZS Wronczyn 3:0 (0:0)