Grupa: Poznań I

Data: sobota, 27 kwiecień 2019 16:00

Lokalizacja: Owińska

Walczący o awans do Klasy Okręgowej Piast Łubowo pojechał w sobotę walczyć o ligowe punkty do Owińsk.

Już w pierwszych minutach meczu wynik mógł otworzyć Damian Grzesiak, ale ten nieczysto trafił w piłkę. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i w 16 minucie jedno z wielu dośrodkowań znalazło w końcu adresata i po strzale Jakuba Piksy Błękitni objęli prowadzenie. Zdobyta bramka jeszcze bardziej nasiliła ataki gospodarzy i kilka minut później mogli podwyższyć wynik.  W 35 minucie jednak po prostopadłym podaniu Karola Szwajcowskiego do Damiana Grzesiaka skrzydłowy lekkim strzałem zmylił wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy, ale piłka zmierzająca do pustej bramki  odbiła się od słupka. Do przerwy mieliśmy więc 1:0 dla Błękitnych.

W 55 minucie Damian Grzesiak przerzucił piłkę do grającego na prawej stronie boiska Macieja Adamskiego, który wygrał pojedynek jeden na jeden z defensorem miejscowych i silnym strzałem wyrównał wynik spotkania. Na 2:1 podwyższyć mogli Yura Mazur i Krystian Grzesiak, ale oba strzały nie odnalazły drogi do bramki. W 65 minucie dobrze na 20 metrze zachował się Krystian Grzesiak, który wziął stopera na plecy i zagrał do wbiegającego z drugiej linii Adamskiego, który będąc oko w oko z bramkarzem się nie pomylił i po raz pierwszy w tym meczu goście objęli prowadzenie. Utrata korzystnego wyniku wyraźnie podłamała gospodarzy i tworzone przez nich groźne okazje można by policzyć na palcach jednej ręki. Bliski podwyższenia prowadzenia był jeszcze Damian Grzesiak, ale bramka już nie padła.

Piast wygrał więc 2:1 i pozostał w grze o drugie miejsce w tabeli, czyli awans do Klasy Okręgowej.

Błękitni Owińska - Piast Łubowo 1:2 (1:0)