Kotwica Kórnik - Zjednoczeni Trzemeszno

IV liga

Data: sobota, 13 kwiecień 2019 16:00

Lokalizacja: Kórnik

Szybko wygrzebująca się ze strefy spadkowej Kotwica Kórnik podejmowała w sobotnie popołdunie coraz bardziej się w niej tarząjących Zjednoczonych Trzemeszno.

Kotwica była więc faworytem w tym spotkaniu. Pierwsza połowa bramek nie przyniosła, a dziać zaczęło się w drugiej. I to co niespodziewane, najpierw bramkę zdobyli goście. W 54 minucie rzut rożny wykonywał Szymon Meller, i strzałem głową Zjednoczonych na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Majchrzak. Szybko jednak Kotwica wzięła się do roboty. W 61 minuty podanie Jakuba Budzynia trafiło do Piotra Sarbinowskiego, który wpadł w pole karne i zagrał do Dawida Urbanka. Jego strzał został zablokowany, ale dobitka Karola Skiby była już skuteczna i mieliśmy 1:1. Nie minęły nawet dwie minuty, a idealne podanie na pustą bramkę wykorzystał Witold Walkowiak i było już 2:1 dla Kotwicy. Ten sam zawodnik trzy minuty później po ładnej akcji z kolegą zdobył swoją drugą bramkę i było 3:1. Kotwica szybko więc odwróciła losy meczu i zasłużenie dowiozła tę wygraną do końca.

Kotwica jest już w tabeli na 15 miejscu i raczej przewidujemy marsz tylko już w górę. Zjednoczeni osiedli mocno na 19 miejscu i ich szanse na utrzymanie, tym bardziej z taką grą są coraz mniejsze.

Kotwica Kórnik - Zjednoczeni Trzemeszno 3:1 (0:0)