Ilość widzów: ok. 200

Data: sobota, 13 kwiecień 2019 17:00

Lokalizacja: Gniezno

W 23 kolejce 3 ligi II grupy Mieszko Gniezno podejmował ekipę Chemika Bydgoszcz.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w zupełnie odmiennych nastrojach. Gospodarze ciągle liczą się w walce o awans, z kolei goście rozpaczliwie szukają punktów w obronie przed spadkiem do IV ligi. W rundzie jesiennej biało-niebiescy wygrali w Bydgoszczy wygrali pewnie 3:1 i trudno się było spodziewać, aby tym razem było inaczej.

Od środka zaczęli goście. Gnieźnianie jednak szybko przejęli inicjatywę chcąc szybko wyjść na prowadzenie. Przez pierwsze 15 minut meczu nieustannie atakowali, ale zabrakło wykończenia. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić goście, ale nie potrafili oddać nawet jednego celnego strzału na bramkę Wiktora Beśki. Tempo meczu zdecydowanie nie porywało, czego efektem był dość niespodziewany bezbramkowy remis do przerwy. Dość powiedzieć, że najciekawsze sytuacje pierwszej części meczu, to dwie żółte kartki dla gospodarzy. Drugą część spotkania lepiej zaczął Mieszko. W 51 minucie piłkę do siatki skierował Krzysztof Wolkiewicz, ale był na pozycji spalonej. Wynik wciąż więc brzmiał 0:0. Od 63 minuty Mieszko grał w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Damian Pawlak. Kartka zemściła się cztery minuty później, Wojciech Mielcarek sensacyjnie wyprowadził Chemika na prowadzenie. Gol dał gościom wiatru w żagle, ale więcej goli w tym meczu nie zobaczyliśmy. Twierdza Gniezno w ligowych spotkaniach padła po 1426 dniach. Ta przegrana i ostatni remis w Szczecinie dają Gnieźnianom powód do niepokoju, jeśli Mieszko wciąż chce liczyć się w walce o awans.

Mieszko Gniezno - Chemik Bydgoszcz 0:1 (0:0)