Ilość widzów: ok. 50

Data: niedziela, 24 marzec 2019 16:00

Lokalizacja: Poznań - Cytadela

Szybciej niż większość stawki w B-klasie rundę wiosenną otworzyli KS Strzeszyn i Lotnik Poznań.

Pierwsi w polu karnym rywala w tym meczu znaleźli się gospodarze. Potem jednak na boisku przeważali piłkarze Lotnika, którym brakowało wykończenia. W 17 minucie goście przeprowadzili szybką kontrę lewym skrzydłem. Piłka trafiła do Rogozińskiego, który uderzył niecelnie. W odpowiedzi Strzeszyn wywalczył rzut wolny. Uderzenie Hoffmanna obronił Burlaga. Te dwie akcje ożywiły zdecydowanie spotkanie i obie drużyny na przemian próbowały swoich szans w szybkich akcjach. 26 minuta przyniosła kąśliwe uderzenie gości, które z trudem obronił bramkarz. W odpowiedzi Filip Lewicki ładnym uderzeniem trafił tuż obok bramki. Pięć minut później Hoffmann ponownie wykonywał rzut wolny. Po raz drugi na wyżyny umiejętności wzniósł się Burlaga broniąc to uderzenie. W 40 minucie Lotnik wyszedł na prowadzenie. Zespołową akcję wykończył Oleksandr Danyliuk. Cztery minuty później Rogoziński mógł podwyższyć prowadzenie, jego uderzenie głową poszybowało nad bramką.

Po spokojniejszym rozpoczęciu drugiej połowy Lotnik ponownie zaczął zyskiwać przewagę i w 59 minucie uwidocznił swoją przewagę. Dośrodkowanie przewrotką wykończył Piotr Michalczyk. Nie mający nic do stracenia gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 64 minucie uderzenie było jeszcze mocno niecelne, ale 60 sekund później Drozdowski wykończył akcję Strzeszyna. Przy tej interwencji nie popisał się bramkarz Lotnika. 70 minuta powinna przynieść trzeciego gola dla Lotnika. Rogoziński jednak dwukrotnie zamiast do bramki trafiał w rywali. Goście do końca walczyli o kolejne gole, ale ponownie w ich akcjach brakowało skutecznego wykończenia. Lotnik wygrał więc zgodnie z planem, ale skromnie 2:1.

Klub Sportowy Strzeszyn - Lotnik 1997 Poznań 1:2 (0:1)

Maciej Drozdowski 65 - Oleksandr Danyliuk 40, Piotr Michalczyk 59

Strzeszyn: Krzyżostaniak - Hoffmann (70' Staniewski), Śrama, Wołyński, Lewicki, Ścigałło (84' Bartkowiak), Pędziński, Wiśniewski, Rura, Jankowiak (72' Jakubowski), Drozdowski

Lotnik: Burlaga - Rybczyk, Hajdasz, Bartkowiak, Sobkowicz, Becela, Michalczyk, Kwocz (46' Szarek), Szczepankiewicz (90+1' Skrzypczak), Danyliuk (84' Olejniczak), Rogoziński