I liga

Ilość widzów: ok. 1200 (50 z Tychów)

Data: niedziela, 24 marzec 2019 15:00

Lokalizacja: Poznań - Droga Dębińska

W 25 kolejce Fortuna I ligi rozgrywanej na raty przez powołania do reprezentacji jednym z niewielu meczów jaki odbył się w terminie było spotkanie Warty Poznań z GKS Tychy.

Początek spotkania był bardzo spokojny, a jedyną dobrą okazją bramkową był rzut wolny wykonywany przez Krzysztofa Biegańskiego  w dobrym stylu obronione przez Konrada Jałochę. W 30 minucie ładnym, ale niecelnym strzałem popisał się Bartosz Kieliba. W 32 minucie Warta wyszła w końcu jednak na prowadzenie. Grzegorz Szymusik strzałem głową pokonał Jałochę po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Janickiego Kilka chwil później GKS miał szanse na wyrównanie, ale Adrian Lis odbił piłkę po strzale Łukasza Grzeszczyka. Do przerwy Warta prowadziła więc 1:0.

W drugiej części odważniej zaatakowali gracze gości i już w 47 minucie jeden z graczy GKS trafił w zewnętrzną część słupka poznańskiej bramki. Warta miała swoje szanse po kontratakach. Stuprocentową okazję zmarnował Michał Żebrakowski, który przegrał pojedynek z Jałochą. Jeszcze lepszą okazję miał Łukasz Spławski, który był sam przed bramką, ale z bliska uderzył piłkę głową obok bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w samej końcówce. W 89 minucie Łukasz Grzeszczyk wyszedł sam na sam z Adrianem Lisem i posłał piłkę do siatki zapewniając gościom jeden punkt.

Warta Poznań – GKS Tychy 1:1 (1:0)

Grzegorz Szymusik 32 - Łukasz Grzeszczyk 89

Warta: Lis – Szymusik, Kieliba, Bodzioch, Jasiński – Grobelny, Marciniak – Biegański (80. Fadecki), Janicki (88. Cierpka), Jakóbowski – Żebrakowski (74. Spławski).

GKS: Jałocha – Grzybek, Biernat, Sołowiej (87. Vojtus), Daniel – Adamczyk, Piątek (46. Abramowicz), Steblecki, Grzeszczyk, Monterde (83. Siemaszko) – Piątkowski.

Warta-Tychy 1-1 (1)
Warta-Tychy 1-1 (2)
Warta-Tychy 1-1 (3)
Warta-Tychy 1-1 (4)
Warta-Tychy 1-1 (5)
Warta-Tychy 1-1 (6)
Warta-Tychy 1-1 (7)