Unia Swarzędz - Mieszko Gniezno

Puchar Polski - okręg Poznań - 1/4 finału

Data: środa, 13 marzec 2019 16:00

Lokalizacja: Swarzędz

W ćwierćfinale poznańskiego Pucharu Polski naprzeciw siebie ekipy swarzędzkiej Unii i gnieźnieńskiego Mieszka.

Od środka zaczęli goście, którzy zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie i już w siódmej minucie objęli prowadzenie po bramce Mateusza Molewskiego. W 16 minucie spotkania w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Gracjan Goździk, więc arbiter wskazał na jedenasty metr. Wynik jednak nie uległ zmianie, gdyż świetną interwencją popisał się Darek Nowak. Chwilę później sędzia wyrzucił na trybuny trenera miejscowych, który zbyt żywiołowo zareagował na podyktowanie rzutu karnego. Wydawało się, że Mieszkowcy wykorzystają korzystny dla nich obrót spraw, tymczasem tempo meczu kompletnie siadło. Obie drużyny próbowały atakować, jednak ataki Unii kończyły się zazwyczaj przed polem karnym rywala. Z kolei piłkarzom Mieszka brakowało precyzji. Najbliżej zdobycia bramki byli goście w 27 minucie, ale piłkę z linii bramkowej ofiarnie wybił jeden z obrońców. Do końca pierwszej połowy niewiele było emocjonujących momentów, co najtrafniej skomentował jeden z kibiców: Jedyne, co się może podobać w tym meczu, to pani robiąca zdjęcia.

Druga część meczu to inny obraz gry. Unia nie mająca nic do stracenia rzuciła się do ataku, a sam mecz zamienił się w pokaz siły z obu stron. Arbiter co chwilę musiał wyciągać żółty kartonik. Przez cały mecz ukarał aż jedenastu graczy! Ataki gospodarzy przyniosły efekt w 76 minucie. Na mocne, płaskie uderzenie zdecydował się Paweł Koralewski i zrobiło się 1:1. Bramka rozjuszyła Gnieźnian, którzy mocniej przyłożyli się do atakowania rywala. Efektem tego Mieszko ponownie wyszedł na prowadzenie w 86 minucie po bramce Adama Koniecznego. Gol dość kontrowersyjny, ponieważ strzelec bramki był na pozycji spalonej. W ostatniej akcji meczu Molewski ponownie wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 3:1 dla gości.

W półfinale Mieszko Gniezno zmierzy się z Polonią Środa Wielkopolska, która pewnie pokonała swój drugi zespół 5:0. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie. Mieszko będzie chciał się zrewanżować za porażkę w poprzednim finale, z kolei Polonistom marzy się powtórka sukcesu z poprzedniej edycji, w której doszli aż do 1/16 finału na szczeblu centralnym.

Unia Swarzędz - Mieszko Gniezno 1:3 (0:1)