Puchar Polski - okręg Poznań - 1/4 finału

Ilość widzów: ok. 50

Data: środa, 13 marzec 2019 16:00

Lokalizacja: Objezierze

Pierwszym oficjalnym meczem Sparty Oborniki w tym roku był cwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rywalem była czwartoligowa Warta Międzychód.

Pomimo, iż Warta to zespół z ligi wyżej to raczej nie była wielkim faworytem tego meczu. Warta zimą doznała kilku osłabień, w tym najważniejszego czyli strata Gerarda Pińczuka na rzecz Unii Swarzędz. W dwóch wiosennych meczach IV ligi Warta przegrała wyraźnie u siebie z Victorią Września i tylko zremisowała na wyjeździe z Sokołem Pniewy. Dla Sparty była to więc spora szansa, tym bardziej, że w ewentualnym półfinale los ominął im zarówno Mieszko Gniezno jak i Polonię Środa Wielkopolska, czyli głównych faworytów tej edycji.

Mecz w ostatniej chwili przeniesiono do Objezierza ze względu na kiepski stan murawy w Obornikach. Spotkanie od początku nie było porywającym widowiskiem. Sporo było gry na faul, akcje były szarpane, właściwie nikt na poważnie nie mógł zagrozić bramce swoich rywali. Była jednak jedna idealna sytuacja na zdobycie bramki, a mieli ją goście. W 43 minucie podyktowany został dla Warty rzut karny, ale zmarnował go Bartosz Nowak. Do przerwy mieliśmy więc bez bramek.

Druga połowa od początku była ciekawszym widowiskiem. W 60 minucue błąd popełnił bramkarz Warty, czyli Gracjan Kłos, i padła pierwsza bramka w tym meczu, autorstwa Marcina Kaźmierczaka. Chwilę później po ładnej akcji prawą stroną na 2:0 podwyższył Sławomir Łuczek. Do końca meczu obie drużyny próbowały jeszcze zmienić wynik i ta końcówka mogła się podobać. Żadnej ze stron jednak nie udało się już zdobyć bramki i to Sparta wygrała 2:0 i awansowała do półfinału.

Rywala Sparta pozna w sobotę. Będzie nim zwycięzca meczu Korona Bukowiec - Pogoń Lwówek.

Sparta Oborniki - Warta Międzychód 2:0 (0:0)