I liga

Ilość widzów: ok. 900

Data: niedziela, 10 marzec 2019 15:00

Lokalizacja: Poznań - Droga Dębinska

Warta Poznań w 23 kolejce mierzyła się z drużyną, która przed startem ligi była typowana przez wielu jako czarny koń w walce o awans, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Warta, jak wiadomo boryka się z wieloma problemami, nie tylko sportowymi. Wystarczy wspomnieć ten sprzed dosłownie parudziesięciu godzin, gdy mąż pani byłej właściciel wymontował schody na trybunach przez co było prawdopodobieństwo, że mecz mógłby się nie odbyć.

Początek zwiastował raczej mecz na 0:0. Było dużo walki w środku pola, a największą atrakcją stał się kibic, który niczym trener wydzierał się na zawodników i podpowiadał: „grajcie na Jakóbowskiego, on do Spławskiego i będzie brama!”. Zasugerował też w stylu świętej pamięci Janusza Wójcika, że tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić. Potem jednak całą uwagę publiczności skradli piłkarze, a krzykacz pozostał w ich cieniu. W 23 minucie akcja warciarzy prawym skrzydłem, płaskie dośrodkowanie, które przyjmuje Jakóbowski, uderza, piłka odbija się od jednego z zawodników Podbeskidzia i jest 1:0! Ten gol rozjuszył gości, którzy od razu rzucili się do odrobienia wyniku. Już dwie minuty później groźnie z woleja uderzył pomocnik z Bielsko-Białej, ale piłka przeleciała obok bramki. Żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi. Jednak w 38 minucie Płacheta doprowadza do wyrównania. Wydaje się, że to może być moment zwrotny w meczu i to Podbeskidzie przejmie inicjatywę. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmienia i wynik 1:1 wydaje się być sprawiedliwy.

Drugą odsłonę lepiej zaczęła Warta, która w 50 minucie dochodzi do sytuacji dwa na jeden, ale świetnie strzał Biegańskiego broni Leszczyński. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i już 6 minut później Paweł Oleksy głową umieszcza futbolówkę w bramce Lisa. Tablica pokazuje wynik 2:1 dla gości. Niedługo cieszyli się oni z prowadzenia. Parę chwil później wyrównuje Janicki. Od tego momentu działo się wszystko co najgorsze dla Podbeskidzia. Nie dość, że drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adrian Gomez, to jeszcze z podyktowanego rzutu wolnego na 25 metrze świetnie przymierzył Kiełb i to Warta wyszła na prowadzenie. Mało było pięknych bramek? W 70 minucie debiutujący przy drodze Dębińskiej - Michał Żebrakowski, przyjmuje piłkę na około 28 metrze, obraca się i decyduje na strzał. Piłka wpada w samo okienko. Eksplozja radości na stadionie. Nic i nikt nie może zepsuć tak dobrego dnia poznaniakom. Końcówka była jednak nerwowa. Głupio piłkę w środku pola stracił grający z numerem siedemnastym Marciniak, a zawodnik Podbeskidzia podciągnął do osiemnastego metra i mocnym, mierzonym strzałem zmienił wynik na 4:3. Sędzia doliczył aż 6 minut do regulaminowego czasu gry, jednak nic to nie pomogło gościom. Trzy punkty zostały w Poznaniu!

Był to świetny mecz podopiecznych Petra Nemca, którzy grali bardzo solidnie i mimo wyrównanego meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z taką grą utrzymanie się w 1 ligowej stawce nie powinno stanowić problemu.

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3 (1:1)

Michał Jakóbowski 22, Robert Janicki 60, Jakub Kiełb 65, Michał Żebrakowski 70 - Przemysław Płacheta 35, Paweł Oleksy 55, Chopi 81

Warta: Adrian Lis - Grzegorz Szymusik (88' Mateusz Wypych), Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb - Michał Grobelny, Artur Marciniak - Krzysztof Biegański (76' Radosław Jasiński), Robert Janicki, Michał Jakóbowski - Łukasz Spławski (66' Michał Żebrakowski)

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Kamil Wiktorski, Aleksander Komor, Paweł Oleksy - Adrian Gomez, Michał Rzuchowski (61' Adrian Rakowski) - Przemysław Płacheta, Chopi, Łukasz Sierpina (72' Kacper Kostorz) - Valerijs Sabala (80' Damian Hilbrycht)

Warta-Podbeskidzie 4-3... (1)
Warta-Podbeskidzie 4-3... (2)
Warta-Podbeskidzie 4-3... (3)
Warta-Podbeskidzie 4-3... (4)
Warta-Podbeskidzie 4-3... (5)
Warta-Podbeskidzie 4-3... (6)
Warta-Podbeskidzie 4-3... (7)