Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia Środa Wielkopolska

Mecz towarzyski

Data: środa, 20 luty 2019 18:00

Lokalizacja: Baranowo

W środę 20 lutego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem była czwartoligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Już w pierwszych minutach gry nieoczekiwanie Tarnovia objęła prowadzenie. W 2 minucie Dawid Zając wpadł z piłką w pole karne i strzałem w długi róg z kąta pokonał Przemysława Frąckowiaka. Po starcie bramki Polonia rzuciła się do odrabiania strat. W 8 minucie bliski oddania groźnego strzału był Krzysztof Bartoszak, ale obrońcy rywala w ostatniej chwili zablokowali napastnika Polonii. Sześć minut późnej piłka wpadła do bramki Tarnovii po strzale Igora Jurgi, ale wcześniej sędzia sygnalizował pozycję spaloną i tego trafienia nie uznał. W 18 minucie wspaniałym refleksem wykazał się w naszym polu karnym Przemysław Frąckowiak który dwukrotnie pewnie obronił uderzenia zawodników Tarnovii ratując Polonię przed utratą drugiej bramki. W 30 minucie bokiem boiska przedarł się Krzysztof Bartoszak a następnie podał pikę w pole karne gdzie formalności dopełnił Igor Jurga umieszczając piłkę w bramce. Jednak dwie minuty później poloniści popełnili prosty błąd w obronie który wykorzystują rywale i Tarnovia ponownie wychodzi na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na krótką przerwę oba zespoły schodziły przy minimalnym prowadzeniu zespołu rywali.

Na samym początku drugiej części gry Polonia ponownie dała się zaskoczyć i po szybkiej akcji Tarnovia zdobyła swoją trzecią bramkę w tym meczu. W 60 minucie w Polonii zmienił się cały skład poza bramkarzem, który zmieniony został w przerwie. W 63 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka na bramkę uderzał Adam Borucki ale czujność w bramce zachował bramkarz rywali i wyłapał to uderzenie. W 70 minucie po szybkiej akcji całego zespołu na bramkę sprzed pola karnego uderzał Luis Henriquez ale bramkarz Tarnovii zdołał złapać piłkę. W 80 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wilka bramkarz wypluł piłkę przed siebie ale uderzenie z około 20 metrów Jędrzeja Kujawy trafiło wprost w podnoszącego się bramkarza. Mimo kolejnych prób Polonii do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Tarnovia wygrała 3:1.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (2:1)

Dawid Zając 2,32, Jakub Smura 48 - Igor Jurga 30

Polonia: Frąckowiak (45` Radliński) – Gołębiewski (60` Kozłowski), Lesiński (60` Skrobosiński), Wujec (60` Borucki), Gwit (60` Henriquez), Błaszak (60` Zgarda), Jurga (60` Wilk), Nowak (60` Pawlak), Cyrak (60` Kujawa), Chopcia (60` Gajda), Bartoszak (60` Górzyński).

relacja: Łukasz Szarzyński