Unia Swarzędz - Polonia Środa Wielkopolska

Unia Swarzędz - Polonia Środa Wielkopolska

Mecz towarzyski

Data: środa, 30 styczeń 2019 17:00

Lokalizacja: Swarzędz

W środę 30 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu drugi mecz towarzyski tej zimy rozegrali piłkarze Polonii Środa.

Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego była Unia Swarzędz. Pierwotnie ten mecz miał się odbyć w sobotę 26 stycznia jednak ze względu na silne opady śniegu został odwołany.

Od samego początku inicjatywa w tym meczu należała do Polonii. Już w 5 minucie po podaniu Damiana Słabikowskiego piłkę do bramki rywali skierował Krystian Pawlak. W 17 minucie podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zdobyli drugą bramkę. Spod linii końcowej w pole karne dośrodkował Krystian Pawlak, a piłkę do bramki rywali skierował Michał Górzyński. Polonia nie zadowalała się dwubramkowym prowadzeniem i cały czas atakowała bramkę rywali. Unia swoje okazje miała głównie po prostych stratach naszego zespołu. Jednak za każdym razem w porę poloniści naprawiali swoje błędy. Dopiero w 44 minucie po szybkiej akcji Unia zdobywa kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisuje się Mikołaj Remlein. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron na boisku w obu zespołach pojawiły się zupełnie inne jedenastki. Jednak obraz gry nie uległ zmianie. W 49 minucie Adrian Chopcia przejął piłkę przed polem karnym rywali po czym wpadł z nią w pole karne i ładnym strzałem pokonał bramkarza Unii. W 56 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka piłkę głową do bramki rywali kieruje Igor Jurga. W 65 minucie po dośrodkowaniu Adriana Chopci ponownie na bramkę rywali uderzał Igor Jurga ale tym razem piłka zatrzymała się na słupku. Na osiem minut przed końcem spotkania Polonia jeszcze podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jędrzeja Kujawy piłkę głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosiński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Polonia pokonała Unię 5:1.

Unia Swarzędz - Polonia Środa Wielkopolska 1:5 (1:2)

Mikołaj Remlein 44 - Krystian Pawlak 5, Michał Górzyński 17, Adrian Chopcia 49, Igor Jurga 56, Piotr Skrobosiński 82

Polonia (1 poł.): Frąckowiak – Henriquez, Błaszak, Borucki, Gwit (8` Gołębiewski), Zgarda, Cyrak (30` Lesiński), Słabikowski, Górzyński, Gajda, Pawlak.

Polonia (2 poł.): Radliński – Kozłowski, Skrobosiński, Wujec, Buczma, Jurga, Kujawa, Stolecki, Chopcia, Wilk, Bartoszak.

relacja: Łukasz Szarzyński

foto: Czesław Kościelski

1
1
3
3
4
4
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
14
14
15
15
16
16
17
17
18
18
19
19
20
20
21
21

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com