Warta Gorzów Wielkopolski - Polonia Środa Wielkopolska

Warta Gorzów Wielkopolski - Polonia Środa Wielkopolska

Mecz towarzyski

Data: środa, 28 listopad 2018 18:00

Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

W środę 28 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali jeszcze jedno spotkanie w tym roku. Tym razem był to jednak mecz towarzyski a rywalem  była występująca w trzeciej grupie trzeciej ligi Warta Gorzów Wielkopolski.

Na to spotkanie sztab szkoleniowy naszego zespołu zabrał ze sobą tylko zawodników którzy od poniedziałku przebywali na testach w Polonii. Wśród nich znaleźli się między innymi wychowankowie Polonii na co dzień występujący w rezerwach Kacper Gołębiewski, Filip Lesiński, Damian Słabikowski oraz Mateusz Stolecki. Dodatkowo między słupkami stanął Przemysław Frąckowiak.

Od samego początku przewaga w tym meczu leżała po stronie Warty, którzy grali w takim samym zestawieniu jak na co dzień w rozgrywkach ligowych. Poloniści jedną z lepszych sytuacji na strzelenie gola rywalowi mieli w 7 minucie kiedy to po dośrodkowaniu z boku boiska w boczną siatkę uderzył Filip Lesiński. Chwilę później po szybkiej kontrze to rywale pewnym strzałem z około 16 metrów pokonali Przemka Frąckowiaka i objęli prowadzenie. Na 2:0 Warta podwyższyła w 27 minucie po praktycznie kopii akcji z początku spotkania dającej temu zespołowi pierwsze trafienie w tym meczu. W pierwszej połowie rywale jeszcze raz zdołali pokonać bramkarza Polonii. Była to 35 minuta. Prowadzeniem 3:0 Warty zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się druga jedenastka Polonii ponownie złożona tylko z graczy testowanych. W drugiej części gra się wyrównała a rywale tylko raz zdołali pokonać średzkiego bramkarza. Miało to miejsce w samej końcówce spotkania, a dokładnie w 85 minucie. Ostatecznie Polonia przegrała z Wartą Gorzów Wlkp. 0:4, ale był to na pewno pożyteczny sprawdzian pozwalający sztabowi szkoleniowemu przetestować kolejnych młodych zdolnych piłkarzy pod kątem gry w Polonii.

Warta Gorzów Wielkopolski - Polonia Środa Wielkopolska 4:0 (3:0)

foto: Czesław Kościelski

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
16
16
17
17
18
18
19
19
20
20
21
21
22
22

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com