Grupa: II

Ilość widzów: 400

Data: sobota, 17 listopad 2018 13:30

Lokalizacja: Gniezno

Ostatni ligowy mecz w tym roku w Gnieźnie zapowiadał się bardzo ciekawie. Naprzeciw siebie stanęły Mieszko Gniezno z najskuteczniejszym atakiem w lidze z jednej strony, a z drugiej KP Starogard Gdański, który pochwalić się może najszczelniejszą ligową defensywą.

Od środka zaczęli goście, którzy już w 5 minucie oddali pierwszy strzał. Piłkę pewnie złapał golkiper biało-niebieskich. Gnieźnianie odpowiedzieli strzałem Gracjana Goździka, ale tutaj piłka również nie znalazła drogi do siatki. W 15 minucie doszło do sporego zamieszania pod bramką gospodarzy, jednak zabrakło tutaj skuteczności i wciąż był bezbramkowy remis. W 19 minucie kapitalną paradą popisał się Szymon Lewandowski z Mieszka, który po tej interwencji zebrał zasłużone brawa od kibiców. W 24 minucie żółtą kartkę otrzymał kapitan Gnieźnian, Michał Steinke. Po chwili goście bardzo sprytnie rozegrali rzut wolny, kompletnie zaskakując defensywę gospodarzy i zrobiło się 0:1, a wynik spotkania otworzył Dawid Retlewski. Po tym golu część kibiców w mało wybrednych słowach skandowała, co sądzi o grze Mieszka, co było kompletnie niezrozumiałe, ponieważ gospodarzom nie można było odmówić ambicji i woli walki, a wynik spotkania był kwestią otwartą. W 31 minucie żółtą kartkę za zagranie ręką w polu karnym otrzymał Bernard Powszuk ze Starogardu. Rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem Tomasz Bzdęga i zrobiło się 1:1.

W 34 minucie kolejny zawodnik gości dostał żółtą kartkę, a był nim Kacper Łazaj. Chwilę później sporo pretensji do pracy arbitrów miał trener gości i trudno nie przyznać mu racji. Sędziowie kompletnie nie radzili sobie w tym meczu, podejmując sporo dziwnych decyzji. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Remis był wynikiem sprawiedliwym dla obu ekip.

Drugą część spotkania zaczęli gospodarze i od razu było widać, że wyszli na boisko z mocnym postanowieniem wygrania tego meczu. Jako pierwszy na bramkę uderzał, choć bardzo niecelnie Szymon Pająk. W 56 minucie w polu karnym gości pogubił się Dawid Radomski, który miał doskonałą okazję do zdobycia bramki. Trzy minuty później Starogard przed utratą gola uratował słupek. Biało-niebiescy wciąż napierali na gości, jednak brakowało skuteczności. Nie bez powodu przyjezdni mają najmniej straconych bramek w lidze. Widać było, że linia defensywna jest dobrze poukładana. W 74 minucie starania gospodarzy wreszcie przyniosły rezultat. Po rzucie wolnym pod bramką Jakuba Knuta najlepiej ustawił się Michał Steinke, który strzałem przy słupku dał swojej drużynie prowadzenie. W 80 minucie przyjezdni mogli wyrównać po rzucie rożnym, jednak piłka tylko przeszła przez całą szerokość boiska. Minutę później Paweł Szołtys ze Starogardu był trzecim zawodnikiem gości z żółtą kartką na koncie. Ostatnią bardzo dobrą sytuację goście mieli w 88 minucie, jednak na raty obronił Lewandowski. Pan Kacper Kendzia przedłużył spotkanie o 8(!)minut, jednak wynik nie uległ zmianie. Mieszko Gniezno wygrał mecz 2:1, co przy jednoczesnej porażce KKS Kalisz dało im fotel lidera.

Plusy spotkania:
- Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry, tego w Gnieźnie dawno nie było.
- Choć tempo meczu nie było wysokie, to samo spotkanie mogło się podobać. Obie ekipy walczyły do końca

Minusy spotkania:
- Praca arbitrów! Aż siedmiokrotnie podjęli błędne decyzje, z czego sześć na niekorzyść Gnieźnian. Do tego bezpodstawnie mecz został przedłużony o osiem minut. Ciężko stwierdzić, czy Mieszko nie miał wygrać tego meczu, czy sędziowie byli tacy nieudolni, ale jedno jest pewne. Panowie Kacper Kendzia, Daniel Duda i Adrian Skorczak zdecydowanie powinni dłuższy czas odpocząć od piłki.