Orzeł Granowo - Patria Buk

Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 11 listopad 2018 14:00

Lokalizacja: Granowo

W jedynym niedzielnym meczu poznańskiej Klasy Okręgowej w grupie zachodniej Orzeł Granowo podejmował Patrię Buk.

Spotkanie zapowiadało się ciekawie, gdyż naprzeciw siebie stanęły ekipy, które znajdowały się w czubie tabeli. Goście z Buku byli najlbardziej bramkostrzelną ekipą z 39 trafieniami na koncie, a za Orłem przemawiał atut własnego boiska. Dodając do tego, że ich rywale w sobotnich meczach pogubili punkty to wygrana Patrii czy Orła mogła by być dla nich bardzo cenna więc zapowiadało się dobre widowisko.

Mecz był też okazją do uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gdy piłkarze, wraz z trójką sędziowską pojawili się na środku boiska spiker zachęcił wszystkich zgromadzonych na stadionie w Granowie do powstania i odśpiewania hymnu państwowego. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego pojawiły się gromkie brawa i można było mecz.

Pierwsze minuty w wykonaniu obu drużyn były spokojne, a żadna z ekip nie stwarzała sobie akcji bramkowych. W 15 minucie dobrym przeglądem pola wykazał się zawodnik gospodarzy Sebastian Szober. Jego podanie z głębi pola dociera na skrzydło do Huberta Tomczaka, który wychodząc zza obrońców gości z ostrego kąta lobem posyła piłkę nad golkiperem Patrii i tylko wybicie piłki z bramki przez Karola Ślotałe ratuje ich przed stratą bramki.  W 25 minucie Patria miała rzut wolny. Do piłki ustawionej na 20 metrze podszedł Maciej Pierzyński, ale po jego uderzeniu z lewej nogi futbolówka obija tylko słupek Szymona Alkowskiego i zostaje na boisku, gdzie przy miernej postawie zawodników z Buku w całym chaosie nie wykorzystują oni okazji do zdobycia bramki. W 42 minucie spotkania padł pierwszy gol w tym meczu. Piłkę po faulu z prawej strony boiska zagrywa Maciej Pierzyński do Adriana Ślotały, a ten przy braku koncentracji obrony gospodarzy obrócił się z piłką i mocnym strzałem pakuję futbolówkę do bramki wyprowadzając Patrię na prowadzenie 1:0 i goście zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W 50 minucie Patria miała doskonałą okazje do podwyższenia prowadzenia, ale Sławek Rokus trafił w poprzeczkę. Chwilę później po uderzeniu z rzutu wolnego golkiper Orła wbija piłkę przed siebie, a do futbolówki dobiega Karol Ślotala i praktycznie z kilku metrów nie zdołał umieścić futbolówki w bramce rywala.  W 55 minucie nastąpiła zmiana w zespole gospodarzy – boisko opuścił Szober, a w jego miejsce wszedł Jacek Kossowski i to właśnie on mógł zaliczyć prawdziwe wejście smoka. Wrzutka z rzutu rożnego dociera właśnie do ustawionego i niepilnowanego na długim słupku Kossowskiego , ale mając piłkę jak na tacy nie potrafił doprowadzić do wyrównania w tym meczu.  Orzeł dalej utrzymywał się dłużej przy piłce i próbował atakować, lecz nie przełożyło się w to żaden sposób na bramkę.  W 60 minucie arbiter główny podyktował słuszny rzut karny dla Patrii Buk. Golkiper Orła stając w oko w oko z Pierzyńskim sfaulował napastnika gości rozdzierając mu przy tym koszulkę meczową. Nastało małe zmieszanie z w związku z podartym trykotem, ale gdy sytuacja się opanowała można było przystąpić do wykonania jedenastki. Karnego na gola zamienia Karol Ślotala wyczekując do końca na reakcje bramkarza. Mieliśmy 2:0 dla Patrii. W 71 minucie Orzeł zdobył bramkę kontaktową. Najprzytomniej po wyrzucie z autu w pole karne gości najprzytomniej zachował się Robert Izydorczyk i w zamieszaniu umieścił piłkę w bramce i było już tylko 1:2.  Gospodarze szli za ciosem, lecz zawodnikom Orła w kluczowych momentach brakowało albo precyzji i dokładnego wykończenia, albo poprostu szczęścia. Patria zaczęła grać chaotycznie w piłkę, przez co rywale za wszelką cenę chcieli to wykorzystać.  Zespół z Granowa dopina swojego w doliczonym czasie gry. Uderzenie z daleka Macieja Alkowskiego odbija się od poprzeczki, a piłka jeszcze odbija się od murawy i instynktownie szczupakiem do piłki rzucił się Kossowki. Piłka po jego strzale wpadła do bramki, a autor gola chwilę później utonął w objęciach kolegów. Chwilę potem sędzia zakończył mecz i obie ekipy podzieliły się punktami remisując 2:2.

Patrząc na ścisk w górnej części tabeli, wiosna w tej grupie do samego końca zapowiada się bardzo emocjonująco.

Orzeł Granowo - Patria Buk 2:2 (0:1)

Robert Izydorczyk 71, Jacek Kossowski 90+1 - Adrian Ślotała 42, Karol Ślotała 61 (k.)