Grupa: II

Ilość widzów: ok. 70

Data: sobota, 03 listopad 2018 14:00

Lokalizacja: Szczecin

W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii rywalizowali o ligowe punkty w Szczecinie z miejscowym Świtem.

Ze względu na niedawne spotkanie w Pucharze Polski sztab szkoleniowy Polonii  zdecydował się na kilka zmian personalnych w składzie zespołu. Dodatkowo do Szczecina nie pojechali pauzujący za żółte kartki Jędrzej Kujawa i kontuzjowany panamczyk Luis Henriquez.

Od samego początku spotkania oba zespoły odważnie zaatakowały bramkę rywala a akcja przenosiła się to pod jedną to pod drugą bramkę. Dzięki temu kibice oglądali naprawdę dobre spotkanie. W początkowych fragmentach gry w zespole Polonii szczególnie aktywni byli grający na skrzydłach Jakub Apolinarski i Adrian Chopcia. Obaj co chwila rozrywali defensywę rywali szybkimi rajdami. Jednak te akcje nie przyniosły im bramki. Po kwadransie gry coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić rywale ze Szczecina i to oni częściej utrzymywali się przy piłce.  W 30 minucie zakotłowało się w polu karnym Polonii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale uderzenie głową Wyganowskiego z około 2 metrów było niecelne. Do końca pierwszej części gry oba zespoły nie skierowały piłki do bramki rywali i na przerwę schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron pierwsi groźną sytuację bramkową mieli gospodarze. Po prostopadłej piłce ze środka pola w sytuacji sam na sam z Łukaszem Radlińskim znalazł się Mateusz Wyganowski ale jego uderzenie przeszło obok słupka średzkiej bramki. W 58 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Gwita piłka spadła w polu karnym pod nogi Jakuba Wilka ale jego uderzenie było niecelne. Kolejne minuty upływały pod znakiem przewagi Polonii, która grała wysokim presingiem. Rywale nastawili się na grę z kontrataku. I właśnie po jednej z takich szybkich akcji w 68 minucie Świt zdobył bramkę. Uderzenie z dystansu Macieja Radaszkiewicza trafia w słupek, ale dobitka Adama Nagórskiego już bez problemu znalazła drogę bramki i było 1:0. Po stracie gola Polonia rzuciła się do odrabiania strat narażając się ponowanie na groźne kontrataki. W 83 minucie po jednej z takich akcji przed polem karnym Polonii faulowany był jeden z zawodników Świtu. Zakotłowało się po dośrodkowaniu w pole karne, a z bliska piłkę do bramki wepchnął Patryk Bil. Wynik już się nie zmienił i Świt wygrał 2:0.

Świt Skolwin - Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (0:0)

Adam Nagórski 68, Patryk Bil 83

Polonia: 1. Radliński – 17. Gwit, 22. Skrobosiński, 2. Borucki, 3. Buczma, 14. Jurga, 8. Zgarda, 21. Chopcia, 13. Górzyński (46` 31. Wilk), 11. Bartoszak (60` 9. Pawlak), 19. Apolinarski (46` 20. Gajda).

Świt: 1. Matłoka – 2. Bil, 4. Szczepanik G. (88` 8. Szczepanik O.), 6. Zieliński (85` 7. Ładziak), 10. Nagórski, 11. Peda (63` 17. Filipowicz), 13. Nagel, 15. Wojdak, 18. Adamczuk, 20. Kosacki, 3. Wyganowski (63` 26. Radaszkiewicz)