Puchar Polski - 1/16 finału

Ilość widzów: 1500

Data: środa, 31 październik 2018 13:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W 1/16 finału Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku pierwszoligową Odrę Opole.

Od samego początku oba zespoły grały uważnie w obronie. Pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście, ale na  szczęście Polonii uderzenie Krzysztofa Janusa z około 16 metrów pewnie wyłapał Łukasz Radliński. Była to 11 minuta. Dziewięć minut później Polonia przeprowadziła wzorowy atak zakończony uderzeniem Oskara Kozłowskiego. Piłka zatrzymała się jednak tylko na słupku bramki rywali z Opola. Do końca pierwszej połowy oba zespoły próbowały zaskoczyć rywala jakimś groźnym atakiem ale czujnie grały obie linie obronne. Tym samym przez pierwsze czterdzieści pięć minut licznie zgormadzeni na Stadionie Średzkim kibice nie obejrzeli bramek.

Po zmianie stron Odra od razu groźnie zaatakowała. Zespół z Opola w krótkim odstępie czasu egzekwował kilka stałych fragmentów gry ale za każdym razem górą była średzka defensywa. Polonia cofnęła się nieco do obrony i wyczekiwała na dogodny moment na wyprowadzenie groźnej akcji. Zdecydowane ożywienie w szeregach Odry wprowadziły zmiany i pojawienie się na boisku Ivana Martina i Mariusza Rybickiego. Od momenty ich wejścia Odra zaczęła jeszcze odważniej i groźniej atakować. W 72 minucie Odra powinna prowadzić ale uderzenie Tomasza Mikinica z 11 metrów intuicyjnie broni Łukasz Radliński. W 83 minucie Odra jednak dopięła swego. Po dośrodkowaniu z boku boiska Mikinica, głową piłkę do bramki posłał Ivan Martin Gomez. W samej końcówce Polonia stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje do doprowadzenia do remisu. Najpierw uderzenie Krzysztofa Bartoszaka zablokowali obrońcy, a następnie strzał głową Krystiana Pawlaka był minimalnie niecelny.

Ostatecznie Polonia przegrała to spotkanie 0:1, odpadła z rozgrywek, ale na pewno za swoje występy nie będzie się wstydzić. Pokonanie Radomiaka Radom i gra jak równy z równym z Odrą Opole pokazuje, że Polonia na pewno poradziłaby sobie w II lidze.

Polonia Środa Wielkopolska - Odra Opole 0:1 (0:0)

Ivan Martin Gomez 83

Polonia: 1. Radliński – 25. Henriquez (83` 9. Pawlak), 22. Skrobosiński, 23. Kozłowski, 2. Borucki, 10. Kujawa, 8. Zgarda, 7. Wilk (60` 14. Jurga), 19. Apolinarski (65` 20. Gajda), 3. Buczma, 11. Bartoszak.

Odra: 25. Szromnik – 5. Niziołek (89` 3. Szota), 7. Janus (67` 99. Martin), 8. Brusiło, 9. Mikinic, 10. Moder, 17. Habusta, 18. Winiarczyk, 20. Skrzypczak (67` 11. Rybicki), 23. Baranowski, 24. Bodzioch

Żółte kartki: Bartoszak - Habusta, Gomez, Szromnik