Spójnia Strykowo - Orzeł Granowo

Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 21 październik 2018 15:30

Lokalizacja: Strykowo

W meczu 10 kolejki Klasy Okręgowej w grupie zachodniej naprzeciw siebie w Strykowie stanęły dobrze sobie znane zespoły Spójni Strykowo oraz Orła Granowo. Jako, że obie miejscowości sąsiadują ze sobą, można było uznać to wydarzenie za derby regionu.

Piłkarzom wchodzącym na murawę stadionu im. Sylwestra Dotki towarzyszyła na wejściu popularna „Kaszanka”, czyli hymn Ligi Mistrzów.

Wraz z początkowym gwizdkiem, z trybuny zajetej przez najzagorzalszych fanów gospodarzy poleciało kilkanaście serpentyn i odpalonych zostało kilka świeć dymnych w kolorach żółto–niebieskich. Od początku grę lepiej prowadziła Spójnia, lecz miała problem ze stworzeniem realnego zagrożenia pod bramką gości z Granowa. Zawodnikom gości nie wychodziło tworzenie sytuacji, akcje ich albo były przerywane faulami gospodarzy, lub po prostu kończyło się na niecelnych podaniach lub złych przyjęciach. W 28 minucie Arkadiusz Kubicki wykonując rzut rożny dobrze dograł na długi słupek bramki golkipera Patryka Kurowskiego, lecz nieczyste trafienie Mateusza Kaczmarka z bliskiej odległości pewnie złapał bramkarz Spójni. Chwilę później Spójnia mogła na to odpowiedzieć golem, ale strzał Łukasza Rajewicza z woleja przeleciał minimalnie obok słupka bramki gości.  Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbarwnym remisem, z lekką przewagą optyczną Spójni.

Druga część spotkania zaczyna się od przyśpiewki kibiców Spójni zagrzewających swoich kopaczy do zwycięstwa w tym meczu. I to gospodarze właśnie mogli wyjść na prowadzenie w tym meczu. Szybkie wznowienie Kurowskiego od bramki i piłkę przed polem karnym otrzymuje Maciej Urbaniak, lecz jego strzał jest zbyt słaby, aby pokonać golkipera gości. Pięć minut później Arkadiusz Kubicki wykonywał rzut wolny na około 25 metrze od bramki rywali. Zdecydował się na strzał i piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki odbijając się jeszcze od pleców bramkarza Spójni. Było więc 1:0 dla Orła. Dalsza część spotkania wyglądała podobnie jak pierwsza. Dużo walki o przejęcie środka boiska, masa niedokładnych podań i zagrań. Spójnia nie miała zbytnio argumentów w ataku, aby doprowadzić do wyrównania. Dobrze dysponowany blok obronny gości rozbijał ataki rywali. Orzeł lepiej wyglądał od Spójni w ataku, lecz bramek zgromadzonym kibicom dane już nie było zobaczyć. Urozmaicić to spotkanie próbowali fani gospodarzy, którzy to na trybunie odpalili kilka rac świetlnych.

Orzeł dowiózł te trzy punkty do końca spotkania i wygryał prestiżowe, regionalne starcie w Strykowie 1:0. Spójnia w następnej kolejce punktów będzie szukać w Konarzewie na meczu z Orkanem, natomiast zespół z Granowa będzie u siebie podejmować Spartę Szamotuły.

Spójnia Strykowo - Orzeł Granowo 0:1 (0:0)