Wielkopolska Komorniki - IKP Olimpia Poznań

Grupa: Poznań Wschód

Data: niedziela, 21 październik 2018 14:00

Lokalizacja: Komorniki

Olimpia Poznań przełamania swoich wyników jechała szukać do Komornik na mecz z Wielkopolską.

Mecz dobrze mogli zacząć gospodarze, bo dobry strzał z prawej strony oddał Mateusz Wiśniewski, ale dobrą interwencją popisał się Krzysztof Raczek. W odpowiedzi dobre okazje mieli Tomasz Kwaśnik i Mateusz Pikul, ale w obu przypadkach dobrze bronił golkiper miejscowych - Damian Frączak. W 20 minucie mieliśmy małą kontrowersję. W środku boiska wycięty został jeden z graczy gospodarzy przez Wojciecha Giełdę. Atak od tyłu był naprawdę brutalny i sędzia śmiało mógł pokazać czerwoną kartkę. Skończyło się jednak tylko na żółtej. W 27 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości z Poznania. Po uderzeniu Marcina Daniela piłka trafiła w ręke Aleksandra Deckerta. Do piłki podszedł właśnie Daniel i otworzył wynik tego meczu. Sześć minut później ten sam zawodnik wykorzystując błędy i niefrasobliwość w szeregach gospodarzy podwyższył wynik na 2:0. Chwilę przed gwizdkiem na przerwę Daniel mógł nawet skompletować hattricka, ale nie sięgnął w polu karnym zagranej do niego piłki i pierwsza połowa już bez zmian zakończyła się wynikiem 2:0.

Po przerwie Wielkopolska rzuciła się do odrabiania strat. I piłke po dobitce niecelnego strzału Roberta Majkowskiego nawet wylądowała w bramce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Obie ekipy miały po dwie dogodne okazje, ale do 81 minuty wynik nie zmienił się. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trzecią bramkę dla Olimpii zdobył Patryk Bogdziewicz, który parę minut wcześniej pojawił się na boisku. Dwie minuty później znowu po rzucie rożnym Olimpia zdobyła czwartą bramkę. Głową piłkę do siatki skierował inny rezerwowy - Karol Gołoś. Wielkopolska chciała jeszcze zdobyć chociaż honorową bramkę. Dobrą okazję miał Alex Machnicki, ale jego strzał zza pola karnego na rzut rożny wybronił golkiper gości. W samej końcówce jeszcze w konsekwencji drugich żółtych kartek boisko wśród gospodarzy opuścić musieli Jakub Gostyński i Dominik Chełmiński, ale wynik już sie nie zmienił.

Olimpia wygrała więc wysoko i zasłużenie i dała sobie chwilę oddechu po ostatnio słabych wynikach. Wielkopolska za to pozostaje w tabeli tylko przed czerwoną latarnią, czyli SKS 13 Poznań.

skrót meczu i foto: Damian Adamczak

Wielkopolska Komorniki - IKP Olimpia Poznań 0:4 (0:2)