Grupa: Poznań II

Data: niedziela, 21 październik 2018 14:00

Lokalizacja: Ryczywół

Spotkanie Golnicy Ryczywół z Nałęczem Ostroróg zapowiadało się jako jedno z ciekawszych w ten weekend na boiskach okręgu poznańskiego.

Mecz był jeszcze ważniejszy, gdy wziąć pod uwagę niespodziewaną sobotnią porażkę MKS-u Przemysław Poznań w Złotkowie. Nałęcz mógł odskoczyć od ekipy z Poznania i umocnić sie na fotelu lidera, a Golnica w przypadku wygranej bardzo spłaszczyłaby tabelę i wszystko zaczynałoby się wtedy niemalże od nowa.

Początek meczu to przewaga Golnicy. To gospodarze stwarzali sobie więcej szans na zdobycie bramki, a goście z Ostrorogu skupiali się na kontrach. Jednak to właśnie Nałęcz na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. W 41 minucie bardzo dobre podanie w pole karne dostał najlepszy strzelec tej grupy, czyli Bartłomiej Roda, a że nie zwykł on marnować takich okazji to pewnym strzałem bez większego zastanawiania się wyprowadził Nałęcz na prowadzenie.

Druga połowa też zaczęła się lepiej dla gości. W 59 minucie w polu karnym zrobiło się spore zamieszanie podbramkowe. Sprytem wykazał się Bartek Roda, który zagrał wzdłuż bramki do swojego brata Łukasza, a temu nie pozostało nic innego jak huknąć z woleja do pustej bramki. Mieliśmy więc 2:0 dla Nałęcza. W 84 minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Damian Przybysz, który spokojnym technicznym strzałem z bliskiej odległości wykończył podanie Bartka Rody. Nałęcz tym samym po tym meczu ma pięć punktów przewagi nad Przemysławem i sześć nad Golnicą.

Na uwagę zasługuja także kibice obu drużyn. Nałęcz jak zawsze przyjechał ze swoimi wiernymi fanami, którzy parokrotnie dali o sobie znać, a swoją grupę ma także Golnica. Kibice z Ryczywołu dopingowali swoich zawodników praktycznie cały mecz, a w 70 minucie zaprezentowali nawet całkiem fajne racowisko. Mecz miał więc naprawdę świetny klimat i oby więcej takich.

Golnica Ryczywół - Nałęcz Ostroróg 0:3 (0:1)