Ilość widzów: ok. 20

Data: niedziela, 21 październik 2018 11:00

Lokalizacja: Obrzycko

W 10 kolejce II grupy A-klasy Warta Obrzycko podejmowała w niedzielny poranek zespół Poznań FC.

Obie ekipy to dolne rejony tabeli i dla obu ewentualna wygrana w tym meczu była na wagę złota.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczeli goście. Już w 4 minucie mocny strzał oddał Kacper Madajewski, obronił miejscowy bramkarz, a dobitka Bartosza Tobiarczyka powędrowała nad poprzeczką. Siedem minut później ta sama dwójka była zamieszana w akcję bramkową dla gości. Madajewski uprzedził bramkarza, zagrał do nieobstawionego Tobiarczyka a ten pewnym strzałem wyprowadził PFC na prowadzenie. W dalszej części pierwszej połowy dobre sytuacje do podwyzszenia wyniku mieli Adrian Czechowski i ponownie Tobiarczyk, ale najpierw strzał obronił Mikołaj Kotliński czyli bramkarz Warty, a w drugim przypadku piłka poszybowała nad bramką. Warta największe zagrożenie stworzyła w 36 minucie po rzucie rożnym, ale wszystkie próby strzałów zostały zblokowane przez obronę gości. Do przerwy mieliśmy więc 1:0 dla zespołu z Poznania.

Druga połowa rozpoczęła sie kapitalnie dla gości. Świetne podanie Michała Ziarczyka trafiło do Kacpra Madajewskiego, a ten dał PFC dwubramkowe prowadzenie. Warta nie poddała się jednak i w 58 minucie po rzucie wolnym w lekkim zamieszaniu najlepiej odnalazł się Andrzej Macyszyn i dał gospodarzom bramkę kontaktową. Kontakt potrwał jednak tylko 10 minut. Z lewej strony ładne podanie Czechowskiego przejał Madajewski i po oddanym strzale mógł cieszyć się ze swojej drugiej bramki w tym meczu, a poznaniacy prowadzili już 3:1. Od tego momentu mecz zdecydowanie zwolnił, i jedyne co było zbierane to żółte kartki przez oba zespoły, a groźniejszych akcji nie stwierdzono.

Poznań FC wygrał więc z Wartą Obrzycko 3:1 i awansował na 11 miejsce w tabeli. Warta została z jedną wygraną  i dziewięcioma porażkami tylko przed Orłem Łowyń i ich sytuacja wygląda z meczu na mecz coraz gorzej.

Warta Obrzycko - Poznań FC 1:3 (0:1)