Ilość widzów: 1050

Data: niedziela, 21 październik 2018 14:00

Lokalizacja: Poznań - Droga Dębińska

W meczu 15 kolejki I ligi Warta Poznań podejmowała Chrobrego Głogów.

Początek spotkania należał do drużyny gości. Po dwóch groźnych, lecz niecelnych strzałach w końcu udało się zdobyć bramkę. Oskar Repka wykorzystał dośrodkowanie swojego kolegi i uderzeniem głową otworzył wynik tego spotkania. Po stracie bramki, w drugim kwadransie podopieczni Petra Nemca pokazali się z lepszej strony, co skutkowało dwoma strzałami Roberta Janickiego. Swoją okazję miał też Adrian Cierpka, który po błędzie obrońcy drużyny gości niespodziewanie znalazł się z futbolówką w polu karnym. Jednak żadna z tych sytuacji nie została zamieniona na gola. Dopiero przed zejściem do szatni Wojciech Fadecki doprowadził do wyrównania wyniku tego spotkania strzałem z bliskiej odległości.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Warty bo w 56 minucie Łukasz Spławski zdobył bramkę na 2:1. Mecz od tego momentu zrobil się nam bardzo ostry. Wynik meczu już się nie zmienił, chociaż w doliczonym czasie gry Nikodem Fiedosewicz mógł podwyższyć prowadzenie Warty , ale w bramce gości znakomicie spisał się Mateusz Abramowicz. Pod koniec meczu oprawę z użyciem środkow pirotechnicznych zaprezentowali kibice Chrobrego przez co na chwilę mecz musiał zostać przerwany.

Warta odniosła więc bardzo ważne zwycięstwo bo oddaliło ich to na parę punktów od strefy spadkowej i w końcu kibice w Poznaniu zobaczyli wygraną swoich zawodników.

Warta Poznań - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)